Jak w bezpieczny sposób zaciągnąć pożyczkę?
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak w bezpieczny sposób zaciągnąć pożyczkę?

Rynek pożyczkowy w dużej mierze opiera się na produktach oferowanych online. Podpisanie umowy w sieci przyspiesza proces wypłaty gotówki, ale wiąże się też z ryzykiem. Na szczęście większość firm można w łatwy sposób sprawdzić. Tak, aby do minimum ograniczyć prawdopodobieństwo oszustwa ze strony nierzetelnego pożyczkodawcy.

Sprawdzone chwilówki

Branża chwilówek przez lata kojarzyła się z wysokimi kosztami oraz nieuczciwymi praktykami stosowanymi wobec klientów. Na szczęście w XXI wieku sytuacja uległa diametralnej zmianie. Opinie o Netcredit oraz innych podmiotach w łatwy sposób pozwalają zweryfikować rzetelność firm na rynku finansowym.

Przed zaciągnięciem zobowiązania należy koniecznie sprawdzić sugestie ze strony aktualnych pożyczkobiorców. Pomocne okażą się fora tematyczne, recenzje danych chwilówek, a także opinie klientów. Dzięki temu pozna się firmy o przystępnych warunkach oraz przejrzystych zasadach. Co ciekawe niektóre pożyczki w pierwszym wariancie mogą być nawet całkowicie darmowe. Wynika to z chęci „przywiązania” klienta, który chętnie sięga po sprawdzone oferty. Taka praktyka nie powinna mieć tzw. „ukrytych haczyków”.

Czytanie umowy

Ostatnim krokiem weryfikacyjnym powinno być dokładne przejrzenie umowy. Można to wykonać w wersji uproszczonej, albo szczegółowej.

Zawsze należy czytać to, co wiąże się dla nas z konsekwencjami. Niewiele osób dla przykładu zdaje sobie sprawę z możliwości odstąpienia od umowy. Tajemnicą są również koszty pożyczki, zasady jej spłaty oraz kary umowne. Tymczasem pochopność oraz roztargnienie nigdy nie będą dobrą doradcą finansowym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dentysta – jakie zabiegi potrafią szybko odmienić wygląd zębów?
Dentysta – jakie zabiegi potrafią szybko odmienić wygląd zębów?
Na wygląd uzębienia wpływa wiele czynników. Mogą do nich należeć, chociażby dieta, choroby, czy urazy. Jeżeli zęby wyglądają nieestetycznie, są […]
Fartuch kosmetyczny – jaki rodzaj wybrać?
Fartuch kosmetyczny – jaki rodzaj wybrać?
Każda osoba pracująca w salonie kosmetycznym jest zobowiązana do noszenia odpowiedniego stroju. Jednym z najważniejszych jego elementów jest fartuch, który […]
Przewóz towarów przez wodę – jak to wygląda?
Przewóz towarów przez wodę – jak to wygląda?
Przewóz towarów przez wodę to usługa, która pojawia się, gdy trzeba przetransportować towar z jednego kraju do drugiego. Jest to […]
Ostatnie wpisy