Atuty ekranu dotykowego i przekątnej wyświetlacza – w jakich sytuacjach przydaje się najczęściej, gdzie zazwyczaj potrzebujemy natychmiastowego dostępu do informacji?
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Atuty ekranu dotykowego i przekątnej wyświetlacza – w jakich sytuacjach przydaje się najczęściej, gdzie zazwyczaj potrzebujemy natychmiastowego dostępu do informacji?

Ekrany dotykowe w przestrzeni ogólnodostępnej to od kilku lat zyskująca popularność forma prezentacji treści informacyjnych. Szczególnie popularne są na lotniskach, dworcach, w centrach handlowych i urzędach. Użytkownik, mając możliwość interakcji z wyświetlaną na ekranie zawartością, w intuicyjny sposób otrzymuje pożądaną przez siebie informację. Kiosk multimedialny powinien posiadać przekątną ekranu dopasowaną do wyświetlanych treści. Powinny być one czytelne z różnych odległości, jak również przez osoby z niewielką wadą wzroku. Ponadto matryca ekranu musi zostać wykonana z materiałów wysokiej jakości w technologii umożliwiającej obserwację ekranu pod różnymi kątami i bez artefaktów graficznych, uwzględniając zmiany rozdzielczości obrazu. 

Infokioski to dobry nośnik treści reklamowych, które mimowolnie przykuwają uwagę korzystających z niego odbiorców. Do zalet takiego rozwiązania zalicza się między innymi dużą efektywność w przekazywaniu danych oraz wysoką estetykę treści, szczególnie w porównaniu ze źródłami papierowymi.

Jak wybrać dostawcę infokiosków?

Przy zakupie rozwiązań multimedialnych warto dokładnie przeanalizować oferty dostawców takich usług. Godni polecenia są profesjonalni producenci z bogatym doświadczeniem, tacy jak MEON – Grupa Kapitałowa. Oferują oni pełne zaangażowanie przy tworzeniu projektu, a także montaż kiosku i późniejszy serwis. Duże doświadczenie pozwala na zaprojektowanie urządzeń w sposób nowoczesny, a także intuicyjny dla użytkownika. Użycie wysokiej jakości komponentów gwarantuje trwałość, zapewniając jednocześnie niski pobór prądu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zbiornik betonowy – jakie ma plusy?
Zbiornik betonowy – jakie ma plusy?
Zbiorniki betonowe służą do przechowywania wody, oleju, chemikaliów i innych płynów. Są one często stosowane w przemyśle chemicznym, energetycznym i […]
Kiedy wypada założyć muchę?
Kiedy wypada założyć muchę?
Muchy to dodatek do garderoby często wybierany przez panów chcących poeksperymentować z kreacją. Zdobywający popularność dodatek pozwala na większa swobodę […]
Dripper do kawy – do czego służy?
Dripper do kawy – do czego służy?
Każdy kawosz zaraz po przebudzeniu marzy o tym, aby sięgnąć po kubek mocnej kawy. Jednak aby zrobić ją dobrą i […]
Ostatnie wpisy