W leczeniu jakich chorób i schorzeń stosuje się leczniczą odmianę konopi?
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W leczeniu jakich chorób i schorzeń stosuje się leczniczą odmianę konopi?

Medyczne zastosowanie marihuany jest szeroko propagowane od wielu lat. Aktywny składnik konopi, THC, jest silnym środkiem przeciwbólowym, który, jak wykazano, łagodzi ból i cierpienie pacjentów z zaawansowanym rakiem i AIDS. Wykazano również, że inne kannabinoidy (CBD), które znajdują się w konopiach, mają właściwości przeciwzapalne. To jakie cechy posiada marihuana, zależy od jej odmiany – część z nich jest wyłącznie zbierana do celów kolekcjonerskich, jak np. https://www.taniesianie.pl/orange-bud-co-to-jest-opis-dzialanie-i-wlasciwosci.

Lecznicze zastosowanie konopi jest obecnie szeroko akceptowane przez społeczność medyczną, a wielu pacjentów znalazło ulgę w niektórych schorzeniach dzięki ich stosowaniu. Niektóre przykłady obejmują:

Choroby, które leczy się za pomocą konopi leczniczej

1. Łagodzenie bólu u pacjentów z rakiem poddawanych chemioterapii lub radioterapii.

2. Analgezja (uśmierzanie bólu) w przypadkach, gdy opiaty nie działają dobrze lub powodują skutki uboczne, takie jak nudności lub zaparcia.

3. Pobudzenie apetytu u pacjentów z AIDS, którzy nie mogą spożywać wystarczającej ilości pokarmu z powodu nudności lub wymiotów (tzw. anoreksja).

4. Ulga w skurczach lub drżeniu mięśni spowodowanych stwardnieniem rozsianym; jest również stosowany do rozluźnienia mięśni przed operacją w celu zapobiegania powikłaniom pooperacyjnym, takim jak zakażenia klatki piersiowej po operacji na otwartym sercu (zawał serca).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zadbać o swój kręgosłup podczas snu?
Jak zadbać o swój kręgosłup podczas snu?
Szeroki asortyment, który przygotowany został z myślą o wyposażeniu wnętrz zachęca do unowocześniania domowych pomieszczeń. Zmiany mogą dotyczyć zarówno funkcjonalności, […]
Oświetlenie basenowe – jakie ma zalety?
Oświetlenie basenowe – jakie ma zalety?
Oświetlenie basenowe jest jednym z najważniejszych aspektów basenu. Jest to świetny sposób, aby poprawić wygląd basenu i uczynić go bardziej […]
Jakie kroki podjąć, aby móc przystąpić do egzaminu Cambridge?
Jakie kroki podjąć, aby móc przystąpić do egzaminu Cambridge?
Język angielski stał się tak powszechny, że wyjeżdżając za granicę można go usłyszeć w dowolnym kraju. Dzieje się to również […]
Ostatnie wpisy