W leczeniu jakich chorób i schorzeń stosuje się leczniczą odmianę konopi?
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W leczeniu jakich chorób i schorzeń stosuje się leczniczą odmianę konopi?

Medyczne zastosowanie marihuany jest szeroko propagowane od wielu lat. Aktywny składnik konopi, THC, jest silnym środkiem przeciwbólowym, który, jak wykazano, łagodzi ból i cierpienie pacjentów z zaawansowanym rakiem i AIDS. Wykazano również, że inne kannabinoidy (CBD), które znajdują się w konopiach, mają właściwości przeciwzapalne. To jakie cechy posiada marihuana, zależy od jej odmiany – część z nich jest wyłącznie zbierana do celów kolekcjonerskich, jak np. https://www.taniesianie.pl/orange-bud-co-to-jest-opis-dzialanie-i-wlasciwosci.

Lecznicze zastosowanie konopi jest obecnie szeroko akceptowane przez społeczność medyczną, a wielu pacjentów znalazło ulgę w niektórych schorzeniach dzięki ich stosowaniu. Niektóre przykłady obejmują:

Choroby, które leczy się za pomocą konopi leczniczej

1. Łagodzenie bólu u pacjentów z rakiem poddawanych chemioterapii lub radioterapii.

2. Analgezja (uśmierzanie bólu) w przypadkach, gdy opiaty nie działają dobrze lub powodują skutki uboczne, takie jak nudności lub zaparcia.

3. Pobudzenie apetytu u pacjentów z AIDS, którzy nie mogą spożywać wystarczającej ilości pokarmu z powodu nudności lub wymiotów (tzw. anoreksja).

4. Ulga w skurczach lub drżeniu mięśni spowodowanych stwardnieniem rozsianym; jest również stosowany do rozluźnienia mięśni przed operacją w celu zapobiegania powikłaniom pooperacyjnym, takim jak zakażenia klatki piersiowej po operacji na otwartym sercu (zawał serca).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Stylizacja – czy może być wygodnie i modnie?
Stylizacja – czy może być wygodnie i modnie?
Sklepy odzieżowe oferują szeroki wybór ubrań – zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Z dużą swobodą można wybierać ciekawe […]
O jakich meblach warto pomyśleć aranżując przestrzeń naszej łazienki?
O jakich meblach warto pomyśleć aranżując przestrzeń naszej łazienki?
Aranżacja łazienki jest procesem wymagającym. Jeszcze do niedawna większość projektów uwzględniała mały zakres mebli. Najczęściej wybierano szafkę pod umywalkę i […]
Co kupić do nowego mieszkania?
Co kupić do nowego mieszkania?
Nowoczesne osłony okienne Osoby kupujące nowe mieszkanie zazwyczaj pragną urządzić je efektownie i nowoczesne. Jednym z elementów, który wpływa na […]
Ostatnie wpisy