Jak się wygodnie ubrać, na zajęcia z jogi?
Zainteresowania
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak się wygodnie ubrać, na zajęcia z jogi?

Nie ma nic gorszego niż noszenie czegoś, co nie pasuje dobrze, zwłaszcza gdy próbujesz robić jogę. To sprawia, że czujesz się nieswojo i rozproszony.

Ważne jest, aby nosić wygodne ubrania, gdy idziesz na zajęcia. Oto kilka wskazówek, jak ubierać się wygodnie, na zajęcia jogi:

Noś luźne ubrania

Joga polega na nawiązaniu kontaktu ze swoim ciałem i byciu świadomym tego, co dzieje się wewnątrz i na zewnątrz niego. Jeśli czujesz się skrępowana przez obcisłe ubranie, będzie Ci o wiele trudniej skupić się na tym, co robi lub czuje Twoje ciało. Spodnie do jogi damskie lub szorty, które mają dużo miejsca w pasie, ułatwią Ci swobodne poruszanie się bez obawy o podciąganie spodni za każdym razem, gdy przejdziesz do pozycji psa do dołu. Topy, które nie są zbyt dopasowane, również pomogą zachować luz i wygodę podczas zajęć.

Oddychające tkaniny na wagę złota

Wybieraj oddychające tkaniny, takie jak bawełna lub rayon jersey knit – lepiej odprowadzają pot niż nieoddychające tkaniny syntetyczne, takie jak nylon lub mieszanki poliestrów (które mają tendencję do zatrzymywania wilgoci). Możesz zabrać ze sobą dodatkowy ręcznik na wypadek, gdyby Twoja mata stała się nieco wilgotna od potu podczas zajęć!

Płaskie buty przede wszystkim

Unikaj noszenia wysokich obcasów lub butów z dużym wsparciem, ponieważ mogą one powodować dyskomfort podczas rozciągania mięśni. Rozważ noszenie butów do biegania lub butów z płaską podeszwą, które są wystarczająco wygodne, aby chodzić, ale nie dadzą ci pęcherzy lub otarć, jeśli zdecydujesz się iść boso podczas zajęć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego rolety rzymskie cieszą się coraz większą popularnością?
Dlaczego rolety rzymskie cieszą się coraz większą popularnością?
Rolety to niesłychanie prosty, a jakże pomocny w życiu codziennym wynalazek. W zamierzchłych czasach babcie i prababcie trudziły się aby […]
Higiena w salonie fryzjerskim – co trzeba często czyścić?
Higiena w salonie fryzjerskim – co trzeba często czyścić?
Nie ma chyba ludzi, którzy lubiliby przebywanie w brudnych pomieszczeniach. O czystość należy dbać zwłaszcza w salonach i zakładach fryzjerskich, […]
Kiedy warto udać się do dietetyka?
Kiedy warto udać się do dietetyka?
Odżywianie jest ważną częścią naszego zdrowia, ale może być mylące. Czy wiesz, ile kalorii powinieneś jeść i pić? Ile białka […]
Ostatnie wpisy