Nawozy mineralne – co warto wiedzieć?
Life & Style
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nawozy mineralne – co warto wiedzieć?

Nawozy to produkt, który powstaje w celu wzbogacenia gleby w składniki odżywcze. Są one stosowane na uprawach, jak również w ogrodzie, aby pomóc im rosnąć i produkować więcej owoców, warzyw i kwiatów.

Nawozy mineralne są najbardziej rozpowszechnionym rodzajem nawozów stosowanych w rolnictwie. Są one wytwarzane z materiałów nieorganicznych, takich jak azotan amonu, azotan potasu, fosforan wapnia i potaż (węglan potasu). Nawozy te są zazwyczaj tańsze od nawozów organicznych i dobrze sprawdzają się w przypadku wielu różnych roślin.

Nawozy mineralne mogą być płynne lub stałe

Płynne nawozy mineralne to płynne roztwory, które zawierają wszystkie składniki odżywcze potrzebne do wzrostu roślin. Płynny nawóz miesza się z wodą przed zastosowaniem go do roślin. Najpopularniejszym rodzajem nawozu płynnego jest rozcieńczony roztwór azotanu amonu, który zawiera azot (N), fosfor (P) i potas (K). Ten rodzaj nawozu często nazywany jest N-P-K, ponieważ jego głównymi składnikami są azot, fosfor i potas.

Stałe nawozy mineralne występują w formie granulatu lub peletek i zawierają tylko jeden składnik odżywczy, a nie trzy jak w przypadku nawozów płynnych. Największą zaletą stosowania stałych nawozów mineralnych w porównaniu z płynnymi jest to, że nie trzeba ich rozcieńczać wodą przed zastosowaniem, więc nie ma ryzyka poparzenia korzeni lub liści przy stosowaniu zbyt dużej ilości produktu na raz!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Grafika trójwymiarowa – jak stać się specjalistą w jej tworzeniu
Grafika trójwymiarowa – jak stać się specjalistą w jej tworzeniu
Gry komputerowe, filmy fantastyczne, serie animowane czy programy telewizyjne – obecnie większość tego typu produkcji tworzona jest w technice 3D. […]
Modne gadżety do domu
Modne gadżety do domu
Aby nadążyć za trendami, trzeba na bieżąco śledzić, co dzieje się w modzie i aktualizować swoją wiedzę. Nie wystarczy zapoznać […]
Gdzie jest najwięcej bakterii w domu i jak z nimi walczyć?
Gdzie jest najwięcej bakterii w domu i jak z nimi walczyć?
Higiena to jedna z najważniejszych rzeczy w domu. Dlatego też wiele osób dba o to, by w tym miejscu było […]
Ostatnie wpisy