Jakie napoje pomagają ugasić pragnienie?
Life & Style
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie napoje pomagają ugasić pragnienie?

Istnieje wiele napojów, które pomagają ugasić pragnienie. Najlepszą opcją jest woda, ale jeśli wolisz pić coś innego, oto kilka opcji:

Herbata niesłodzona

Herbata zawiera antyoksydanty, które mogą pomóc w ochronie przed rakiem i innymi chorobami. Niektóre herbaty zawierają również kofeinę, która może pomóc zwiększyć poziom energii i czujność przez kilka godzin na raz. Niesłodzona mrożona herbata może również pomóc w utrzymaniu zdrowej wagi. Zawiera ona mniej kalorii niż wiele innych napojów, takich jak słodzone napoje gazowane i soki owocowe.

Woda smakowa

Woda smakowa może być orzeźwiającą i pyszną alternatywą dla słodzonych napojów. Jest to szczególnie dobre dla osób, które próbują schudnąć lub obserwują poziom cukru we krwi. Istnieje wiele różnych smaków wody dostępnych, w tym cytryna, limonka i żurawina. Wody smakowe są również dobre dla osób, które nie lubią smaku zwykłej wody. Smak w niektórych wodach smakowych może pomóc ograniczyć apetyt i pragnienie, co może ułatwić utratę wagi lub utrzymanie zdrowej wagi.

Kawa niesłodzona

Kawa zawiera kofeinę, która może pomóc zwiększyć poziom energii i czujność na kilka godzin. Jest również bogata w przeciwutleniacze zwane kwasami chlorogenowymi, które mogą pomóc w ochronie przed niektórymi rodzajami raka. Kawa może jednak odwadniać, jeśli jest spożywana w dużych ilościach, więc ogranicz jej spożycie do dwóch filiżanek dziennie lub jednej filiżanki na śniadanie i jednej po obiedzie.

Napoje sportowe

Napoje sportowe mają za zadanie uzupełnić elektrolity utracone w wyniku pocenia się podczas ćwiczeń lub intensywnej aktywności fizycznej. Nie są one konieczne, chyba że ćwiczysz energicznie przez ponad godzinę lub w gorące dni, kiedy obficie się pocisz .

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Szukanie mieszkania – samemu czy z biurem nieruchomości?
Szukanie mieszkania – samemu czy z biurem nieruchomości?
Wybór mieszkania to bardzo trudna decyzja do podjęcia. Na rynku jest cała masa ciekawych propozycji, ale ciężko określić, czy spełnią […]
Przydatne akcesoria do obsługiwania tabletu
Przydatne akcesoria do obsługiwania tabletu
Tablety należą do urządzeń, które można wykorzystywać na różne sposoby. Wielu ludzi używa ich, by regularnie zapoznawać się z pogodą […]
Jak dbać o domek z drewna?
Jak dbać o domek z drewna?
Domki z drewna charakteryzują się ponadczasowym urokiem oraz tradycyjnym wyglądem. Ich urok przyciąga bardzo wiele osób, które wykorzystują je na […]
Ostatnie wpisy