5 najważniejszych cech kubizmu 
Life & Style
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

5 najważniejszych cech kubizmu 

Kubizm to awangardowy ruch artystyczny z początku XX wieku, który zrewolucjonizował europejskie malarstwo i rzeźbę oraz zainspirował pokrewne ruchy w muzyce, literaturze i architekturze. Kubizm został uznany za najbardziej wpływowy ruch artystyczny XX wieku. Termin ten jest szeroko stosowany w odniesieniu do szerokiej sztuki powstającej w Paryżu w latach 1910 i 1920.

Obrazy kubistyczne są abstrakcyjne, ponieważ nie próbują przedstawiać rzeczywistości tak, jak jest ona widziana przez ludzkie oko. Zamiast tego tworzą rzeczywistość za pomocą geometrycznych kształtów.

Przestrzeń

Przestrzeń w obrazie jest często zniekształcona i złamana. Oznacza to, że artysta stara się pokazać różne perspektywy w tym samym czasie.

Kształty

Zwykle w kubistycznych obrazach kształty są często bardzo podstawowe, proste i geometryczne. Na przykład, zamiast obiektów stałych mogą pojawiać się na nich same  linie.

Kolory

W kubistycznych dziełach kolory są często bardzo jasne i żywe. To może pomóc stworzyć iluzję głębi i tekstury na płótnie lub desce.

Temat

W kubizmie nie zobaczymy na obrazach ludzi lub rzeczy takimi, jakimi są naprawdę. Ten styl wykorzystuje raczej geometryczne kształty do reprezentowania obiektów w swoich obrazach i rzeźbach.

Wielokrotne perspektywy

Kubiści często portretowali sceny z wielu perspektyw, aby przekazać poczucie głębi lub ruchu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wygląda laserowe usuwanie tatuażu?
Jak wygląda laserowe usuwanie tatuażu?
Laserowe usuwanie tatuaży to stosunkowo nowa procedura, która wykorzystuje technologię laserową do rozbijania i usuwania tatuaży. Proces może być niewygodny, […]
W jakich sytuacjach warto pomyśleć o wynajmie elektronarzędzi?
W jakich sytuacjach warto pomyśleć o wynajmie elektronarzędzi?
Elektronarzędzia okazują się niezastąpione podczas prac budowlano-remontowych. Wiele osób posiada wybrane modele w prywatnym warsztacie, są jednak i tacy, którzy […]
Marketing sieci siłowni – jakie gadżety sprawdzą się w rozreklamowaniu firmy?
Marketing sieci siłowni – jakie gadżety sprawdzą się w rozreklamowaniu firmy?
Odpowiednia strategia marketingowa to jedna z podstaw działania każdego biznesu. Właściwie sprofilowane i dostarczane treści reklamowe mają ogromny wpływ nie […]
Ostatnie wpisy