O czym pamiętać lecąc na Malediwy?
Life & Style
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

O czym pamiętać lecąc na Malediwy?

Malediwy to łańcuch około 1200 wysp koralowych na Oceanie Indyjskim, położony na południowy zachód od Sri Lanki. Kraj składa się z 26 atoli i 1.192 wysp. Zamieszkuje go nieco ponad 400 tysięcy osób. Malediwy słyną z białych plaż i błękitnych lagun, które są domem dla jednych z najpiękniejszych raf na świecie.

Co jest takiego wyjątkowego w Malediwach?

Malediwy od dawna znane są jako jedno z najlepszych miejsc na świecie do nurkowania i snorkelingu, ale ten archipelag to coś więcej niż tylko krystalicznie czysta woda i rafy koralowe.
Plaże są jednymi z najlepszych na świecie, z białymi piaskami i turkusowymi wodami rozciągającymi się jak okiem sięgnąć – są nawet plaże, które są uważane za jedne z najlepszych w Azji.

Wybierz odpowiednią porę roku

Na Malediwach panuje klimat tropikalny z ciepłymi temperaturami przez cały rok, ale oznacza to, że różnice między porami roku są bardzo niewielkie. Najlepszy czas na wizytę zależy od tego, co chcesz robić podczas pobytu – nurkować w krystalicznie czystej wodzie czy zrelaksować się w luksusowym kurorcie plażowym?

Rozważ pakiet all inclusive

Zakwaterowanie w malediwskich kurortach może być drogie, dlatego wielu podróżnych decyduje się na pakiety all inclusive. Obejmują one najlepsze resorty na Malediwach, przelot, transfer z międzynarodowego lotniska w Male oraz posiłki przez cały czas pobytu. Jest to często tańsze niż rezerwowanie każdego elementu osobno (lot + zakwaterowanie), a dodatkowo eliminuje wszelkie problemy związane z organizacją podróży w krótkim czasie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Designerskie gadżety śniadaniowe
Designerskie gadżety śniadaniowe
Wbrew pozorom ważną częścią jedzenia jest wygląd. Dobry posiłek, to posiłek, który jest dla nas rozrywką i relaksem, a spożywane […]
Jak szybko kleić opakowania?
Jak szybko kleić opakowania?
Opakowania stosowane są w różnych branżach. Aby skutecznie zabezpieczały znajdującą się w nich zawartość, powinny być jednak szczelnie zamknięte. W […]
Do czego wykorzystywane są taśmy ledowe?
Do czego wykorzystywane są taśmy ledowe?
Taśmy LED pozwalają stworzyć niepowtarzalną atmosferę w domu. Ich uniwersalne zastosowania sprawia, że doskonale sprawdzą się jako elementy dekoracyjne w […]
Ostatnie wpisy