O czym pamiętać lecąc na Malediwy?
Life & Style
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

O czym pamiętać lecąc na Malediwy?

Malediwy to łańcuch około 1200 wysp koralowych na Oceanie Indyjskim, położony na południowy zachód od Sri Lanki. Kraj składa się z 26 atoli i 1.192 wysp. Zamieszkuje go nieco ponad 400 tysięcy osób. Malediwy słyną z białych plaż i błękitnych lagun, które są domem dla jednych z najpiękniejszych raf na świecie.

Co jest takiego wyjątkowego w Malediwach?

Malediwy od dawna znane są jako jedno z najlepszych miejsc na świecie do nurkowania i snorkelingu, ale ten archipelag to coś więcej niż tylko krystalicznie czysta woda i rafy koralowe.
Plaże są jednymi z najlepszych na świecie, z białymi piaskami i turkusowymi wodami rozciągającymi się jak okiem sięgnąć – są nawet plaże, które są uważane za jedne z najlepszych w Azji.

Wybierz odpowiednią porę roku

Na Malediwach panuje klimat tropikalny z ciepłymi temperaturami przez cały rok, ale oznacza to, że różnice między porami roku są bardzo niewielkie. Najlepszy czas na wizytę zależy od tego, co chcesz robić podczas pobytu – nurkować w krystalicznie czystej wodzie czy zrelaksować się w luksusowym kurorcie plażowym?

Rozważ pakiet all inclusive

Zakwaterowanie w malediwskich kurortach może być drogie, dlatego wielu podróżnych decyduje się na pakiety all inclusive. Obejmują one najlepsze resorty na Malediwach, przelot, transfer z międzynarodowego lotniska w Male oraz posiłki przez cały czas pobytu. Jest to często tańsze niż rezerwowanie każdego elementu osobno (lot + zakwaterowanie), a dodatkowo eliminuje wszelkie problemy związane z organizacją podróży w krótkim czasie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Projektowanie instalacji hydraulicznych – o czym należy pamiętać?
Projektowanie instalacji hydraulicznych – o czym należy pamiętać?
Obecnie w każdym domu jednorodzinnym, zakładzie przemysłowym czy obiekcie użyteczności publicznej musi się znajdować instalacja hydrauliczna. Jest ona bowiem niezbędna […]
Jak czyścić rolety i moskitiery?
Jak czyścić rolety i moskitiery?
Rolety okienne stają się jedną z najbardziej popularnych form służących do osłony okna. Jednak żeby cały czas wyglądały tak pięknie, […]
Jak urządzić modną i stylową przestrzeń w naszym salonie?
Jak urządzić modną i stylową przestrzeń w naszym salonie?
Wygodne i pięknie zaaranżowane mieszkanie to marzenia warte zrealizowania. Podczas urządzania wnętrz, a zwłaszcza reprezentacyjnego salonu, warto sięgnąć po takie […]
Ostatnie wpisy