Jak pomóc dziecku w nauce angielskiego? – poradnik dla rodzica
Life & Style
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak pomóc dziecku w nauce angielskiego? – poradnik dla rodzica

Angielski dla dzieci to stosunkowo nowa dziedzina nauki. Pierwsi nauczyciele, którzy uczyli dzieci angielskiego, byli zazwyczaj rodzimymi użytkownikami języka angielskiego. Nie mieli oni żadnego przeszkolenia w zakresie nauczania angielskiego jako języka obcego i nie używali żadnej specjalnej metodologii ani materiałów. Jak dalej kontynuować naukę języka obcego u dzieci?

Zacznij od podstaw

Czytaj dziecku książki po angielsku przed rozpoczęciem formalnych lekcji. Pomoże im to poznać nowe słowa, przyzwyczaić się do ich wymawiania i sprawi, że poczują się pewniej, gdy zaczną mówić w klasie. Oznacza to również, że dziecko jest zainteresowane językiem angielskim przed rozpoczęciem lekcji, więc nie będzie się bało lub denerwowało próbując czegoś nowego! Obecnie istnieje wiele książek dla dzieci, które mogą być wykorzystywane przez rodziców i nauczycieli, aby pomóc dzieciom w nauce języka angielskiego. Istnieją książki dla różnych poziomów: początkujących, średnio zaawansowanych i zaawansowanych. Bogaty wybór takich książek znajdziesz na stronie https://www.bookcorner.pl/pl/c/Dla-dzieci/22.

Nie przeciążaj się

Kuszące jest, aby spróbować zmieścić wszystko w jednej lekcji, ale może to być przytłaczające zarówno dla Ciebie jak i Twojego dziecka, jeśli zbyt wiele informacji jest rzucanych na raz. Zalecamy organizowanie dwóch oddzielnych sesji w każdym tygodniu: jedna dotyczy czytania, pisania i mówienia (np. słuchania), a druga gramatyki (np. czasów). W ten sposób można upewnić się, że dziecko rozumie, czego się uczy, zanim przejdzie do czegoś nowego!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Te torebki nie wychodzą z mody
Te torebki nie wychodzą z mody
Moda ma to do siebie, że właściwie cały czas pojawia się w niej coś nowego. Nierzadko bywa też tak, że […]
Jaki sprzęt powinien znaleźć się w gabinecie okulisty?
Jaki sprzęt powinien znaleźć się w gabinecie okulisty?
Gabinet okulistyczny powinien posiadać różnorodny sprzęt, który pomoże im w wykonywaniu pracy. Okuliści używają narzędzi diagnostycznych i sprzętu do badania […]
Jak prowadzić zdrowy styl życia?
Jak prowadzić zdrowy styl życia?
Każdy z nas chciałby cieszyć się dobrym zdrowiem jak najdłużej. Żeby jednak utrzymać swoje ciało w idealnej kondycji, niezbędne będzie […]
Ostatnie wpisy