Jak urozmaicić dzieciom czas podczas złej pogody?
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak urozmaicić dzieciom czas podczas złej pogody?

Wyjechaliście na urlop z rodziną, a za oknem szaro, zimno i pada? Oto kilka prostych sposobów na urozmaicenie czasu sobie i naszym dzieciom.

Gry planszowe

Oczywiste sposoby są często najlepsze. Partyjka nieśmiertelnego „chińczyka” jest w stanie skutecznie zabić czas. Ale wiedzmy, że świat poszedł do przodu – rynek gier planszowych jest obecnie bardzo rozbudowany. Znajdziemy więc gry o różnym stopniu trudności, przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych. W ten sposób nie tylko zajmiemy uwagę naszych dzieci, ale i sami się rozerwiemy. Gry planszowe to świetny sposób na spędzanie czasu z rodziną.

Kolorowanki 

Dla tych, którzy lubią aktywności plastyczne, polecamy zestawy kolorowanek, które od jakiegoś czasu podbijają serca nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Nic dziwnego! Podczas rysowania kredkami uaktywniamy te obszary mózgu, które odpowiedzialne są za kreatywność. Dlatego dzieci tak chętnie sięgają po kredki. Warto również wspomnieć o kolorowankach z numerkami, które podpowiadają, jakich kolorów należy użyć, aby otrzymać konkretny efekt. Często są to reprodukcje obrazów znanych malarzy. 

Obrazy z kryształków

Haft diamentowy to propozycja dla nieco starszych dzieci, ponieważ wymaga nieco cierpliwości i precyzji. Technika ta przypomina układanie mozaiki. Podobnie jak na płótnie hafciarskim, otrzymujemy szkic obrazu oznaczony numerkami, które odpowiadają akrylowym kryształkom w kształcie małych diamentów. Naszym zadaniem jest przykleić je w odpowiednich miejscach, tworząc w ten sposób obraz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy i jak wymienić tusz w drukarce?
Kiedy i jak wymienić tusz w drukarce?
Ochrona przed wysychaniem Drukarki atramentowe są stosunkowo tanie w zakupie i eksploatacji oraz zapewniają dobrą jakość druku. Trudno się więc […]
Czym powinna wyróżniać się młodzieżowa pościel?
Czym powinna wyróżniać się młodzieżowa pościel?
Każdy z nas jest inny, ma inny charakter i inne potrzeby. Dla każdego z nas liczą się zupełnie inne rzeczy. […]
Bryczki konne – dlaczego warto pojechać nią do ślubu?
Bryczki konne – dlaczego warto pojechać nią do ślubu?
Powozy konne są czymś wyjątkowym, zwłaszcza jeśli są wykonane z drewna. Powóz konny to jeden z najbardziej romantycznych sposobów na […]
Ostatnie wpisy