Zmywarka tunelowa – co to jest i jak działa?
Life & Style
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zmywarka tunelowa – co to jest i jak działa?

Co to jest?

Zmywarka tunelowa to urządzenie, które wygląda jak wysoki, wąski cylinder. Stoi w Twojej kuchni i przepuszcza wodę przez naczynia, które znajdują się na stojakach. Zmywarka tunelowa składa się z trzech części: samej maszyny (zazwyczaj wykonanej ze stali nierdzewnej), która zawiera system stojaków; panelu elektrycznego; oraz przewodów, które przeprowadzają wodę z Twojego zlewu lub kranu przez maszynę w drodze do przewodu odpływowego.

Zmywarka tunelowa to rodzaj zmywarki, w której do przemieszczania naczyń przez maszynę wykorzystuje się przenośnik taśmowy. Pas transportowy przenosi naczynia przez cykle mycia, płukania i suszenia.

Zmywarki tunelowe są zaprojektowane tak, aby były bardziej wydajne niż inne typy zmywarek. Mogą pomieścić więcej naczyń za jednym razem niż inne typy zmywarek, a także zużywają mniej wody i energii elektrycznej niż inne typy zmywarek.

Zmywarka tunelowa jest przydatna również dlatego, że można w niej stosować różne rodzaje naczyń. Nie musisz się martwić o dopasowanie niektórych przedmiotów do różnych stojaków lub mycie ich w określonych miejscach na stojaku.

Różne metody czyszczenia

W zmywarkach stosuje się dwie metody czyszczenia: mechaniczną i chemiczną. Czyszczenie mechaniczne polega na użyciu szczotek przymocowanych do obrotowych ramion w celu usunięcia cząstek jedzenia z naczyń i sztućców; czyszczenie chemiczne polega na użyciu środków chemicznych, takich jak fosforany lub wybielacze chlorowe, w celu usunięcia plam z jedzenia z naczyń i sztućców.

Jeśli potrzebujesz takiego urządzenia, to sprawdź stronę: https://ibis.net.pl/product/zmywarka-tunelowa/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co to jest tofu i jakie ma właściwości zdrowotne?
Co to jest tofu i jakie ma właściwości zdrowotne?
Tofu to produkt cieszący się dużą popularnością, szczególnie wśród osób będących na diecie wegetariańskiej i wegańskiej. Może doskonale smakować jako […]
Jakie doniczki sprawdzą się w ogrodzie zimą?
Jakie doniczki sprawdzą się w ogrodzie zimą?
Za pomocą donic można stworzyć ciekawą i oryginalną aranżację ogrodu lub tarasu. Można zasadzić w nich nie tylko kwiaty, ale […]
Na czym polega protetyka słuchu?
Na czym polega protetyka słuchu?
W ostatnich latach coraz więcej osób miewa różnego rodzaju problemy ze słuchem (zwłaszcza w krajach wysokorozwiniętych). Nie chodzi tylko o […]
Ostatnie wpisy