Zmywarka tunelowa – co to jest i jak działa?
Life & Style
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zmywarka tunelowa – co to jest i jak działa?

Co to jest?

Zmywarka tunelowa to urządzenie, które wygląda jak wysoki, wąski cylinder. Stoi w Twojej kuchni i przepuszcza wodę przez naczynia, które znajdują się na stojakach. Zmywarka tunelowa składa się z trzech części: samej maszyny (zazwyczaj wykonanej ze stali nierdzewnej), która zawiera system stojaków; panelu elektrycznego; oraz przewodów, które przeprowadzają wodę z Twojego zlewu lub kranu przez maszynę w drodze do przewodu odpływowego.

Zmywarka tunelowa to rodzaj zmywarki, w której do przemieszczania naczyń przez maszynę wykorzystuje się przenośnik taśmowy. Pas transportowy przenosi naczynia przez cykle mycia, płukania i suszenia.

Zmywarki tunelowe są zaprojektowane tak, aby były bardziej wydajne niż inne typy zmywarek. Mogą pomieścić więcej naczyń za jednym razem niż inne typy zmywarek, a także zużywają mniej wody i energii elektrycznej niż inne typy zmywarek.

Zmywarka tunelowa jest przydatna również dlatego, że można w niej stosować różne rodzaje naczyń. Nie musisz się martwić o dopasowanie niektórych przedmiotów do różnych stojaków lub mycie ich w określonych miejscach na stojaku.

Różne metody czyszczenia

W zmywarkach stosuje się dwie metody czyszczenia: mechaniczną i chemiczną. Czyszczenie mechaniczne polega na użyciu szczotek przymocowanych do obrotowych ramion w celu usunięcia cząstek jedzenia z naczyń i sztućców; czyszczenie chemiczne polega na użyciu środków chemicznych, takich jak fosforany lub wybielacze chlorowe, w celu usunięcia plam z jedzenia z naczyń i sztućców.

Jeśli potrzebujesz takiego urządzenia, to sprawdź stronę: https://ibis.net.pl/product/zmywarka-tunelowa/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak się pozbyć auta niezdolnego do dalszego użytku?
Jak się pozbyć auta niezdolnego do dalszego użytku?
Inwestycja we własny samochód to spory wydatek, dlatego wiele osób decyduje się na zakup modeli używanych. Słaba znajomość motoryzacji i […]
Dekoracje na stoły weselne w stylu glamour
Dekoracje na stoły weselne w stylu glamour
Kompletując na ślub dodatki w stylu glamour, warto przemyśleć to, jakich elementów użyjemy, by zwrócić się do gości. Uczynić to […]
Jak można zostać zawodowym spadochroniarzem?
Jak można zostać zawodowym spadochroniarzem?
Zawodowi spadochroniarze mają przywilej oglądania świata z innej perspektywy. Są to ludzie niezwykle odważni, ale też pełni pasji. Można dołączyć […]
Ostatnie wpisy