Medycyna estetyczna – co wchodzi w jej zakres?
Life & Style
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Medycyna estetyczna – co wchodzi w jej zakres?

Medycyna estetyczna to dziedzina medycyny, która zajmuje się poprawą wyglądu ciała ludzkiego. Głównym celem medycyny estetycznej jest poprawa jakości życia, zdrowia fizycznego i psychicznego oraz poczucia własnej wartości.

W zakres medycyny estetycznej wchodzą:

Stomatologia estetyczna (ortodoncja) 

Ortodoncja jest dziedziną stomatologii, która zajmuje się korygowaniem nieprawidłowości w ustawieniu i kształcie zębów. Może mieć charakter profilaktyczny lub korekcyjny. Zabiegi ortodontyczne mogą być różne – od prostowania zębów po skomplikowaną chirurgię ortognatyczną (korekcyjna chirurgia szczękowa).

Chirurgia plastyczna 

Chirurgia plastyczna jest dziedziną chirurgii, która zajmuje się korektą lub usuwaniem wad fizycznych na ciele człowieka, spowodowanych przez wady wrodzone, urazy, oparzenia, guzy lub choroby. Chirurdzy plastyczni zajmują się zarówno operacjami kosmetycznymi jak i rekonstrukcyjnymi. Zabiegi kosmetyczne obejmują powiększanie piersi i liposukcję, podczas gdy operacje rekonstrukcyjne obejmują naprawę rozszczepu wargi i rekonstrukcję twarzy po resekcji raka.

Dermatologia estetyczna 

Dermatologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem chorób związanych ze skórą, włosami i paznokciami, a także leczeniem nowotworów zlokalizowanych w tych okolicach (potocznie zwanych rakami skóry).

Jeśli szukasz profesjonalisty z zakresu medycyny estetycznej, to koniecznie sprawdź stronę internetową: http://www.dermatoestetica.pl/oferta/medycyna-estetyczna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zapakować prezenty dla kontrahentów?
Jak zapakować prezenty dla kontrahentów?
Wręczanie prezentów kontrahentom z okazji świąt czy imienin to obecnie norma. Jest to przede wszystkim miły zwyczaj, ale również prosty […]
W jakich branżach należy zapewnić pracownikom odpowiednią odzież ochronną?
W jakich branżach należy zapewnić pracownikom odpowiednią odzież ochronną?
Każdy pracodawca ma obowiązek zadbać o pracownika w wielu sprawach. Przede wszystkim musi mu zapewnić odpowiedni sprzęt do pracy. Poza […]
Dlaczego warto chodzić na kontrolę do dentysty?
Dlaczego warto chodzić na kontrolę do dentysty?
Większość ludzi boi się chodzić do dentysty. Niektóre z tych obaw wynikają ze złych doświadczeń w dzieciństwie, a może z […]
Ostatnie wpisy