Medycyna estetyczna – co wchodzi w jej zakres?
Life & Style
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Medycyna estetyczna – co wchodzi w jej zakres?

Medycyna estetyczna to dziedzina medycyny, która zajmuje się poprawą wyglądu ciała ludzkiego. Głównym celem medycyny estetycznej jest poprawa jakości życia, zdrowia fizycznego i psychicznego oraz poczucia własnej wartości.

W zakres medycyny estetycznej wchodzą:

Stomatologia estetyczna (ortodoncja) 

Ortodoncja jest dziedziną stomatologii, która zajmuje się korygowaniem nieprawidłowości w ustawieniu i kształcie zębów. Może mieć charakter profilaktyczny lub korekcyjny. Zabiegi ortodontyczne mogą być różne – od prostowania zębów po skomplikowaną chirurgię ortognatyczną (korekcyjna chirurgia szczękowa).

Chirurgia plastyczna 

Chirurgia plastyczna jest dziedziną chirurgii, która zajmuje się korektą lub usuwaniem wad fizycznych na ciele człowieka, spowodowanych przez wady wrodzone, urazy, oparzenia, guzy lub choroby. Chirurdzy plastyczni zajmują się zarówno operacjami kosmetycznymi jak i rekonstrukcyjnymi. Zabiegi kosmetyczne obejmują powiększanie piersi i liposukcję, podczas gdy operacje rekonstrukcyjne obejmują naprawę rozszczepu wargi i rekonstrukcję twarzy po resekcji raka.

Dermatologia estetyczna 

Dermatologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem chorób związanych ze skórą, włosami i paznokciami, a także leczeniem nowotworów zlokalizowanych w tych okolicach (potocznie zwanych rakami skóry).

Jeśli szukasz profesjonalisty z zakresu medycyny estetycznej, to koniecznie sprawdź stronę internetową: http://www.dermatoestetica.pl/oferta/medycyna-estetyczna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przewóz towarów przez wodę – jak to wygląda?
Przewóz towarów przez wodę – jak to wygląda?
Przewóz towarów przez wodę to usługa, która pojawia się, gdy trzeba przetransportować towar z jednego kraju do drugiego. Jest to […]
W jakim celu wykonuje się ekspertyzy maszyn przemysłowych?
W jakim celu wykonuje się ekspertyzy maszyn przemysłowych?
Ciężkie maszyny w wielu przedsiębiorstwach wymagają ekspertyz. Szczególnie estakady suwnicowe powinny być pod tym kątem naprawdę porządnie sprawdzone. Odpowiednio zabezpieczona […]
Co kupić do nowego mieszkania?
Co kupić do nowego mieszkania?
Nowoczesne osłony okienne Osoby kupujące nowe mieszkanie zazwyczaj pragną urządzić je efektownie i nowoczesne. Jednym z elementów, który wpływa na […]
Ostatnie wpisy