W jaki sposób dobrać legowisko dla psa?
Life & Style
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W jaki sposób dobrać legowisko dla psa?

Legowisko jest dla psa bardzo ważną częścią mieszkania. To jego miejsce, jego azyl, gdzie powinien czuć się bezpiecznie i wygodnie. A nie da się zapewnić odpowiedniego komfortu, jeśli legowisko będzie zbyt małe lub zbyt duże. Jak dobrać legowisko dla psa?

Idealne wymiary legowiska dla pieska

Wymiary legowiska powinny być idealnie dobrane do wielkości psa. Dlaczego? Za małe posłanie sprawi, że pupilowi będzie niewygodnie. Natomiast za duże może nie dawać maluchowi poczucia bezpieczeństwa i przytulności. Dlatego dobierając legowisko dla szczeniaka nie kupuj go „na przyszłość”, ale takie, żeby było dobre teraz.

Jak to sprawdzić? Najlepiej zmierzyć psiaka od głowy do nasady ogona i dodać około 20 cm. To pozwoli zwierzakowi wygodnie się położyć i daje mu sporo przestrzeni na swobodne przewracanie się i szukanie odpowiedniej pozycji do spania.

Jak wybrać legowisko dla psa – najlepszy rodzaj

Wystarczy wejść na stronę https://dogomarket.pl/legowiska-dla-psa by zauważyć, jak wiele rodzajów legowisk masz do zaoferowania swojemu psiakowi. Zwykle poduszki, legowiska zamykane z góry, z bocznymi ściankami lub typu „ponton”. Jak wybrać odpowiednie? Tutaj przydatna może być obserwacja milusińskiego.

Jeśli piesek jest strachliwy i lubi się schować, na przykład kiedy przychodzą goście, warto zapewnić mu legowisko-budkę, w której może się skryć. Prosta poduszka bez brzegów sprawdzi się w przypadku psa, który lubi spać na grzbiecie i ciągle się przewracać. Większe kanapy z oparciem to wybór dla dużych ras. Takie kanapy często mają odpowiednie materace, które zapobiegają powstawaniu modzeli i zapobiegają rozwojowi stanów zwyrodnieniowych kręgosłupa. Wybór odpowiedniego legowiska zatem to naprawdę ważna decyzja. Warto mieć na względzie przede wszystkim dobro naszego psiaka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakich sytuacjach warto pomyśleć o wynajmie elektronarzędzi?
W jakich sytuacjach warto pomyśleć o wynajmie elektronarzędzi?
Elektronarzędzia okazują się niezastąpione podczas prac budowlano-remontowych. Wiele osób posiada wybrane modele w prywatnym warsztacie, są jednak i tacy, którzy […]
Olfaktometria – Jak to działa? Proste wyjaśnienie
Olfaktometria – Jak to działa? Proste wyjaśnienie
Olfaktometria to inaczej pomiary zapachu. Wykonuje się ją w takich branżach jak produkcja żywności i perfum, gdzie pomaga zapewnić, że […]
Co ubrać na elegancką kolację?
Co ubrać na elegancką kolację?
Każda z kobiet lubi i chce dobrze wyglądać. Szczególnie, gdy jest ku temu wyjątkowa okazja. Modne sukienki, buty na obcasie […]
Ostatnie wpisy