Gdzie jest najwięcej bakterii w domu i jak z nimi walczyć?
Mieszkanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gdzie jest najwięcej bakterii w domu i jak z nimi walczyć?

Higiena to jedna z najważniejszych rzeczy w domu. Dlatego też wiele osób dba o to, by w tym miejscu było jak najmniej szkodliwych bakterii. Jednak czy to wystarczy?

Najczęściej czyszczona specjalnymi środkami do dezynfekcji jest muszla klozetowa. Dlatego też znajduje się na niej stosunkowo niewiele bakterii. Mimo to wiele osób nadal uważa, że to właśnie to miejsce jest najbardziej groźne, jeśli chodzi o liczbę drobnoustrojów. Tymczasem inne codziennie używane przedmioty są pod tym względem o wiele niebezpieczniejsze.

Według badań to deska do krojenia mięsa zasługuje na szczególną uwagę. Często to właśnie tam znajduje się najwięcej niebezpiecznych bakterii, ponieważ do jej mycia nie są używane środki dezynfekujące, a kroi się na niej surowe mięso, w którym niejednokrotnie można znaleźć bakterie. Jednak aby pozbyć się groźnych drobnoustrojów z tego przedmiotu najlepiej jest codziennie wyparzać deskę gorącą wodą.

W kuchni znaleźć można również gąbki do mycia naczyń oraz ściereczki do ich wycierania. Tam również znajduje się więcej bakterii niż na muszli klozetowej. Dlatego ściereczki warto prać w wysokiej temperaturze, natomiast gąbki wymieniać raz w tygodniu.

Innym przedmiotami znajdującymi się w mieszkaniu na którym mogą znajdować się bakterie to sprzęt elektroniczny. Szczególnie telefony komórkowe oraz klawiatura komputerowa. Aby pozbyć się bakterii w tym przypadku najlepiej jest zastosować specjalne płyny, które nie tylko czyszczą tego typu sprzęt z brudu, ale także z drobnoustrojów. Warto pamiętać, że do dezynfekcji telefonów typu smartphone nie można używać alkoholu, ponieważ może to uszkodzić ekran.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Angelika 28.11.2017

    Super wpis 🙂 ja nieustannie walczę z kurzem.. mimo, że nie jestem bałaganiarą, to ciągle go pełno w domu! co robić ???

Rekomendowane
Kiedy zakładany jest opatrunek na zęba?
Kiedy zakładany jest opatrunek na zęba?
Opatrunek na zęba (fleczer) zakładany jest na kilka lub kilkanaście dni do momentu wypełnienia ubytku zębnego za pomocą materiału ostatecznego, […]
Czy dobra strategia jest ważna w firmie?
Czy dobra strategia jest ważna w firmie?
Aby odnieść sukces na rynku, firma musi posiadać jasną wizję swojej przyszłości. W wielu wypadkach konieczne jest również prognozowanie długofalowych […]
Praca poza granicami Polski – czy warto o tym pomyśleć?
Praca poza granicami Polski – czy warto o tym pomyśleć?
Decyzja o przeprowadzce za granicę nigdy nie jest prosta. Należy zostawić dobrze znane miejsca, zmienić otoczenie, a często także oddalić […]
Ostatnie wpisy