Podstawowe prace ogrodnicze
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podstawowe prace ogrodnicze

Piękny i zadbany ogród jest dumą każdego ogrodnika. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele prac należy wykonać, aby w efekcie cieszyć się olśniewającymi widokami. Rodzaje zadań uzależnione są od pory roku oraz charakteru ogrodu. Najistotniejsza jest systematyczna i zaplanowana pielęgnacja roślin, które odwdzięczą się urodą i zdrowiem. 

Wiosenne porządki

Prace warto rozpocząć jak najwcześniej. Porządkowanie działek pozwala skontrolować stan roślin, usunąć niepotrzebne lub chore egzemplarze, posadzić nowe, ciekawe okazy. Szczególnej uwagi wymagają rabaty bylinowe. Zaschnięte pędy, liście lub zmarznięte gałęzie usuwamy zanim pojawi się pierwszy deszcz. Konieczne są również opryski zabiegające chorobom grzybowym oraz inwazji szkodników. Pełnia wiosny to czas wysiewów roślin, sadzenia bylin oraz wszelkiego rodzaju drzew i krzewów. 

Gałęzie w ogrodzie

Cięcia wymagają niektóre drzewa liściaste, jabłonie oraz grusze. W jaki sposób pozbyć się gałęzi? Warto zaopatrzyć się w rozdrabniacz ogrodowy solidnej firmy, dzięki któremu niepotrzebne odpady przerobimy na zrębki. Mozna też zlecić to profesjonalnym firmom. Na http://www.pracowityogrodnik.pl/uslugi-rebakiem-rozdrabnianie-galezi-krakow/ można sprawdzić przykład takiej oferty. Materiał można wykorzystać jako ozdobną ściółkę, która przy okazji zatrzyma wilgoć. 

Lato w ogrodzie

Letnie miesiące wiążą się z ogromnym zaangażowaniem ogrodników. Systematyczne koszenie murawy gwarantuje jej wzrost i kondycję. Podlewanie roślin podczas okresów suszy pozwala zachować ich perfekcyjny wygląd. Obowiązkowym zabiegiem jest pielenie rabat, usuwanie przekwitniętych kwiatów oraz podpieranie wysokich roślin. 

Przygotowania do zimy

Zimowe miesiące to czas wytchnienia dla amatorów ogrodów. Wcześniej warto poświęcić kilka chwil roślinom i zabezpieczyć przed mroźnym powietrzem. Na rabatach powstają kopczyki dla róż, słomiane lub trzcinowe chochoły oraz osłony z igliwia. Ziemia w części użytkowej wymaga spulchnienia, zasilenia i przekopania. Dzięki temu wiosną można będzie rozpocząć nowe uprawy w warzywniku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co powinno znaleźć się w kociej diecie?
Co powinno znaleźć się w kociej diecie?
Wielu właścicieli kotów zastanawia się, co podawać swoim pupilom, aby dostarczyć im wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Zbilansowana dieta powinna być […]
Jakie doniczki sprawdzą się w ogrodzie zimą?
Jakie doniczki sprawdzą się w ogrodzie zimą?
Za pomocą donic można stworzyć ciekawą i oryginalną aranżację ogrodu lub tarasu. Można zasadzić w nich nie tylko kwiaty, ale […]
Niezbędne substancje i składniki mineralne, które utrzymują stabilny stan naszego organizmu
Niezbędne substancje i składniki mineralne, które utrzymują stabilny stan naszego organizmu
Witaminy i minerały są niezbędne do naszego prawidłowego funkcjonowania i posiadania zdrowego ciała. Możemy je pozyskiwać z wielu źródeł, takich […]
Ostatnie wpisy