Paliwa i materiały opałowe przyjazne środowisku
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Paliwa i materiały opałowe przyjazne środowisku

Coraz głośniej mówi się o postępującej degradacji środowiska naturalnego. Spośród licznych zanieczyszczeń, największe żniwo zbiera zatrute powietrze. Smog, czyli ciężkie spaliny unoszące się nisko nad powierzchnią ziemi to problem wielu miast na świecie, a w szczególności w Polsce. Nie każdy chce wybrać alternatywę w postaci gazu czy prądu, bo są to rozwiązania dość kosztowne. Co ciekawe, wydajny piec i dobry ekogroszek mogą je doskonale zastąpić.

Mniej CO2

Głównym produktem ubocznym spalania węgla, jest dwutlenek węgla, który nie tylko negatywnie wpływa na jakość powietrza, ale także potęguje efekt globalnego ocieplenia. Dobry ekogroszek jest równie tani, a jednocześnie przy wyższej wydajności cieplnej pozwala ograniczyć wydzielanie się szkodliwych substancji do atmosfery. Nowoczesne piece mają w większości przypadków pojemne podajniki, więc zapas paliwa opałowego trzeba uzupełniać tylko raz na jakiś czas. Co najważniejsze, najtańsze dostępne na rynku produkty często odbiegają jakością od akceptowalnego poziomu i nie spełniają odpowiednich norm spalania.

Worek czy tona?

Zaopatrując się w dobry ekogroszek opłaca się go kupić od razu w większej ilości. To rozwiązanie bardziej ekonomiczne. Można skorzystać z gotowych kalkulatorów i obliczyć oczekiwane zapotrzebowanie na opał. Odporność na składowanie sprawia, że duża pozostałość po sezonie grzewczym nie będzie problemem. Najważniejsze, by ekogroszek był przechowywany w suchym pomieszczeniu, z dala od wilgoci. Odpowiednie wysuszenie determinuje wydajność cieplną paliwa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co to jest wykładzina obiektowa?
Co to jest wykładzina obiektowa?
Jednym z elementów wystroju różnego typu wnętrz komercyjnych jest wykładzina obiektowa. Spotykamy ją m.in. w biurach, lokalach handlowych i usługowych, […]
Biżuteria – czy to dobry pomysł na prezent?
Biżuteria – czy to dobry pomysł na prezent?
Czy wiesz, że biżuteria jest idealnym prezentem, aby pokazać komuś, jak bardzo Ci zależy? I choć nie zawsze jest to […]
Niezbędnik właściciela psa – o co należy zadbać, kiedy decydujemy się na zwierzątko?
Niezbędnik właściciela psa – o co należy zadbać, kiedy decydujemy się na zwierzątko?
Pies to według wielu osób najlepszy i najwierniejszy przyjaciel człowieka. Żaden inny pupil nie kocha człowieka równie bezwarunkowo. Jednak czy […]
Ostatnie wpisy