Jak zapewnić dziecku bezpieczny i komfortowy sen?
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak zapewnić dziecku bezpieczny i komfortowy sen?

Małe dzieci muszą mieć zapewniony spokojny i bezpieczny sen. W przeciwnym wypadku czekają nas nieprzespane noce, a to dla nikogo nie jest dobre. Co w takim bądź razie zrobić, aby zarówno dzieci, jak i rodzice mogli dobrze spać? Mamy kilka sprawdzonych rad dla młodych rodziców.

Spokojny sen bobasa

Pierwsze, co trzeba zrobić, to sprawić by łóżeczko było odpowiednio wyposażone. Od wewnątrz trzeba zabezpieczyć je ochraniaczem. Dzięki temu mamy gwarancję, że ani rączka ani nóżka nie wejdą między szczebelki łóżeczka. Dodatkowo dziecko podczas snu nie obije sobie główki. Warto zainwestować w effiki ochraniacz, który jest solidny oraz bardzo funkcjonalny.

Miękka i przytulna pościel będzie dobrze ogrzewała dziecko podczas chłodniejszych nocy. Pamiętajcie, że pociecha w młodym wieku nie powinna spać na poduszce, gdyż może to spowodować skrzywienie kręgosłupa.

Małe dzieci mają to do siebie, że lubią się przytulać. Potrzebują tego nawet w nocy. Dobrym pomysłem jest włożenie do łóżeczka przytulanki. Na przykład przytulanka królik może spokojnie zaspokoić potrzebę przytulania na całą noc. Nie może być to jednak zbyt duża zabawka, gdyż może zrobić dziecku krzywdę. Dostosujcie ją do wieku i wzrostu malucha.

Dziecko powinno chodzić spać o stałej porze. Na początku jest to trudne do wyegzekwowania, ale jeżeli będziecie uparci w tej kwestii to uwierzcie, że będzie to miało korzystny wpływ na sen Waszej pociechy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaki baldachim nad łóżko dla dziewczynki i chłopca?
Jaki baldachim nad łóżko dla dziewczynki i chłopca?
Baldachimy do łóżeczek to świetny dodatek dekoracyjny do pokoju dziecięcego. Nie tylko ozdabiają pokój, ale zapewniają też praktyczną osłonę przed […]
Dystrybutor zawieszenia pneumatycznego do różnych marek aut
Dystrybutor zawieszenia pneumatycznego do różnych marek aut
Produkowane dziś samochody to niezwykle skomplikowane mechanizmy. O ile w samym układzie jezdnym, podobnie jak i w napędzie trudno dziś […]
Czy oprawki okularów mają znaczenie?
Czy oprawki okularów mają znaczenie?
Dzięki swojej różnorodności oprawki okularów są ważnym elementem wizerunku i powinniśmy je traktować jako swoistą biżuterię lub inny dodatek do […]
Ostatnie wpisy