Najbardziej popularne potrawy orientalne
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najbardziej popularne potrawy orientalne

Potrawy orientalne od lat inspirują smakoszy i sprawiają, że coraz chętniej sięgają po nie nawet ci, którzy dotąd nigdy nie mieli okazji spróbować tej kuchni. Jakie są najbardziej popularne potrawy orientalne i które cieszą się wśród Europejczyków największym uznaniem?

Trzy najlepiej oceniane smakowo potrawy orientalne

Wprawdzie lista świetnych dań spoza kuchni europejskiej mogłaby być bardzo długa, ale skupmy się na trzech, które naprawdę robią wrażenie. Z jednej strony są klasyką gatunku, a z drugiej – wciąż dla wielu osób nowością warta odkrycia.

Po pierwsze: curry. Ten zdecydowany, mocny smak kochają ludzie na całym świecie. Wywodzący się z Indii, ale od lat podbijający świat, i to na obu półkulach.

Po drugie: niezwykły owoc durian i przygotowywane z niego cukierki. Tego mocnego, charakterystycznego zapachu po prostu nie da się zapomnieć. Warto wiedzieć, że durian jest nie tylko określany mianem króla owoców, ale i przez wielu jest traktowany jako jeden z najbardziej kontrowersyjnych owoców świata. Ten smak albo się kocha, albo się go nienawidzi. I dlatego właśnie trzeba go spróbować.

Po trzecie: dania z indyjskiego pieca tandoor, szczególnie te marynowane w jogurcie. Smakują zdecydowanej większości.

Dużo ciekawostek o potrawach orientalnych znajdziemy  np. na https://www.kuchnieorientu.pl/kuchnia-indyjska-poznaj-najbardziej-popularne-potrawy/ – jeśli nie znamy którejś z nich,  to więcej szczegółów z pewnością przyda się przed ich skosztowaniem. Ale pamiętaj: żaden opis nigdy nie zastąpi Ci smaku osobiście spróbowanego dania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy stosować nawozy wapniowe?
Kiedy stosować nawozy wapniowe?
Weź dowolny owoc lub warzywo, które chcesz uprawiać i przetnij je. Spójrz na wszystkie składniki odżywcze, które się w nich […]
Oczyszczalnia ścieków – porady
Oczyszczalnia ścieków – porady
Oczyszczalnia ścieków odgrywa podstawową rolę w oczyszczaniu ścieków bytowych. Na zakup oczyszczalni ścieków wpływa nie tylko ilość wydanych pieniędzy, ale […]
Regały paletowe – gdzie znajdują zastosowanie?
Regały paletowe – gdzie znajdują zastosowanie?
Regały paletowe to narzędzia uniwersalne, które stanowią niezbędne wyposażenie każdego magazynu. Ich utrzymanie jest niezwykle proste, a dzięki nim można […]
Ostatnie wpisy