Najbardziej popularne potrawy orientalne
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najbardziej popularne potrawy orientalne

Potrawy orientalne od lat inspirują smakoszy i sprawiają, że coraz chętniej sięgają po nie nawet ci, którzy dotąd nigdy nie mieli okazji spróbować tej kuchni. Jakie są najbardziej popularne potrawy orientalne i które cieszą się wśród Europejczyków największym uznaniem?

Trzy najlepiej oceniane smakowo potrawy orientalne

Wprawdzie lista świetnych dań spoza kuchni europejskiej mogłaby być bardzo długa, ale skupmy się na trzech, które naprawdę robią wrażenie. Z jednej strony są klasyką gatunku, a z drugiej – wciąż dla wielu osób nowością warta odkrycia.

Po pierwsze: curry. Ten zdecydowany, mocny smak kochają ludzie na całym świecie. Wywodzący się z Indii, ale od lat podbijający świat, i to na obu półkulach.

Po drugie: niezwykły owoc durian i przygotowywane z niego cukierki. Tego mocnego, charakterystycznego zapachu po prostu nie da się zapomnieć. Warto wiedzieć, że durian jest nie tylko określany mianem króla owoców, ale i przez wielu jest traktowany jako jeden z najbardziej kontrowersyjnych owoców świata. Ten smak albo się kocha, albo się go nienawidzi. I dlatego właśnie trzeba go spróbować.

Po trzecie: dania z indyjskiego pieca tandoor, szczególnie te marynowane w jogurcie. Smakują zdecydowanej większości.

Dużo ciekawostek o potrawach orientalnych znajdziemy  np. na https://www.kuchnieorientu.pl/kuchnia-indyjska-poznaj-najbardziej-popularne-potrawy/ – jeśli nie znamy którejś z nich,  to więcej szczegółów z pewnością przyda się przed ich skosztowaniem. Ale pamiętaj: żaden opis nigdy nie zastąpi Ci smaku osobiście spróbowanego dania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dodatki upiększające salon
Dodatki upiększające salon
Salon to wnętrze, w którym zazwyczaj wypoczywamy oraz przyjmujemy gości. Dlatego też warto urządzić je w taki sposób, aby było […]
Zalety kupna auta z drugiej ręki
Zalety kupna auta z drugiej ręki
Wielu obywateli naszego kraju nadal decyduje się na zakup samochodu używanego. Wynika to z faktu, że jest on znacznie tańszy […]
Jakie korzyści oferuje fotowoltaika?
Jakie korzyści oferuje fotowoltaika?
Fotowoltaika to technologia energetyczna, która przekształca światło słoneczne bezpośrednio w energię elektryczną. Istnieje od dziesięcioleci, ale ostatnie postępy w technologii […]
Ostatnie wpisy