Jakie meble wracają do łask?
Mieszkanie
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie meble wracają do łask?

Także w kontekście mebli pojawiają się określone trendy, które po jakimś czasie przemijają. Rzeczy niegdyś bardzo popularne i powszechne odchodzą prędzej czy później w zapomnienie. Zdarza się jednak tak, że po jakimś czasie znów powracają do łask. Ten dynamizm zmian powoduje, że coraz więcej osób decyduje się na zakup uniwersalnych mebli, które będą modne niemal zawsze. O jakich elementach umeblowania można mówić w kontekście takiej sytuacji? 

Wyposażenie funkcjonalne

Jednym z elementów, które zdecydowanie wpisują się w aktualne trendy są meblościanki. Kiedyś były one bardzo popularne, lecz z czasem kojarzyły się bardzo źle, jako nieestetyczny i tani mebel słabej jakości. Okazuje się jednak, że jest to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne, więc postanowiono do niego powrócić. Oczywiście obecne wersje znacznie odbiegają od tych dawnych, gdyż są komponowane tak by dobrze się prezentować. Często można dobierać poszczególne elementy oddzielnie i tworzyć tym samym własne zestawy. W modzie są teraz również pufy dla dzieci, które można umieścić w salonie lub pokoju najmłodszych. Kiedyś także stosowano takie mniejsze siedziska dla maluchów i współcześnie powracają one do łask. 

Takie wyposażenie jest warte z kilku powodów. Przede wszystkim, można je użytkować przez wiele. Producenci prześcigają się w tworzeniu modeli o ciekawym kształcie i różnorodnej kolorystyce, co powoduje, że wybór takich mebli jest dość spory. Oprócz tego, pufy te można łatwo przenosić z miejsca na miejsce. To ważna zaleta, która przydaje się np. podczas remontu czy też innej zmiany wystroju pomieszczenia, gdy konieczne jest wyniesienie mebli.

Fotele w starym stylu

Chcąc odciąć się od czasów PRL meble z tej epoki często wędrowały na strych i były usuwane z wnętrz domów oraz mieszkań, lecz obecnie zaczynamy doceniać szczególnie wygląd foteli i krzeseł z tamtego okresu. Zwykle były to siedzenia z masywną podstawą i wysokimi podłokietnikami lub ciekawe wersje z siedziskami o kształcie kwiatu. W nawiązaniu do tych ostatnich można pomyśleć też o pufach z oparciem, które prezentują się bardzo podobnie. Tego typu elementy doskonale nadają się do wnętrz w stylu vintage, lecz z powodzeniem można je dopasować także do nowoczesnych aranżacji. Modne są też fotele z funkcją relax. W mniejszych wnętrzach pełnią one rolę kanapy lub sofy. 

Ponadto, takie meble sprawdzą się zarówno w salonach, sypialniach, jak i domowych gabinetach. Ich dobór zależy od stylu danego wnętrza, naszych upodobań, a także tego, jaki efekt końcowy chcemy uzyskać, urządzając konkretne wnętrze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Modne cięcia na 2018 rok
Modne cięcia na 2018 rok
Zarówno Panie jak i panowie w 2018 roku w sferze modnych fryzur mają szeroki wybór. Powróciło wiele klasycznych rozwiązań i […]
Jak mieć zdrowe serce?
Jak mieć zdrowe serce?
Nie jest tajemnicą, że coraz więcej osób zapada na różnego rodzaju choroby serca, rośnie też liczba zawałów i udarów. Statystyki […]
Dieta, sport, suplementy, czyli jak odchudzać się z głową
Dieta, sport, suplementy, czyli jak odchudzać się z głową
Zdrowy styl życia staje się coraz popularniejszym trendem w naszym społeczeństwie. Dbamy o siebie nie tylko po to, by schudnąć, […]
Ostatnie wpisy