Jadalnia jak ze snów
Mieszkanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jadalnia jak ze snów

W dzisiejszych czasach coraz częściej i chętniej spotykamy się na różnych uroczystościach rodzinnych. Popularne są również domówki, podczas których miło spędzamy czas z naszymi przyjaciółmi. W jaki sposób przygotować się na każdą okazję? Co powinno znaleźć się w naszej jadalni marzeń? Odpowiedzi na te pytania oraz kilka porad prezentujemy w dalszej części artykułu.

JADALNIA JAK ZE SNÓW

Aby nieco ułatwić Wam zadania, poniżej wymieniamy kilka dodatków, które powinny znaleźć się w naszej jadalni podczas każdej uroczystości rodzinnej.

  1. Po pierwsze: porcelana

    To z pewnością uniwersalny zestaw stołowy, który sprawdzić się w każdej sytuacji. Duże talerze, małe talerzyki na ciasto, waza, talerze na zupę, to z pewnością must have każdej jadalni. Dobrym pomysłem będą nasze polskie i regionalne akcenty, dlatego warto sprawdzić, jak np. wygląda porcelana z Bolesławca.

  2. Po drugie: sztućce

    Komplet sztućców powinien być przygotowany przynajmniej dla 10 osób. Jeżeli planujemy podawać ciasta, owoce morza lub inne dania, które wymagają np. odpowiednich noży, warto zakupić pełen zestaw, który pozwoli uniknąć niekomfortowych sytuacji.

  3. Po trzecie: wazony

    Nic tak nie nadaje uroku na stole, jak żywe kwiaty. Warto zadbać o to, aby wazony z kwiatami nie zasłaniały rozmówców.

  4. Po czwarte: obrus

Chociaż popularne jest gołe drewno z pewnością, należy zakupić odpowiedni obrus, który podkreśli powagę niektórych wydarzeń. Biały klasyczny deseń sprawdzi się w każdym pomieszczeniu.

Nie zapomnijmy również o funkcjonalnych meblach i wygodnych krzesłach!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Domowe instalacje elektryczne powinny być regularnie sprawdzane – dlaczego?
Domowe instalacje elektryczne powinny być regularnie sprawdzane – dlaczego?
Choć mogłoby się wydawać, że instalacje elektryczne są długotrwałe, one również ulegają zużyciu. Przewody łamią się oraz strzępią, a połączenia […]
Jak dopasować catering dietetyczny do swoich potrzeb?
Jak dopasować catering dietetyczny do swoich potrzeb?
Aby dopasować catering dietetyczny do swoich potrzeb, należy rozpocząć od ich rozpoznania. Oznacza to, że należy wiedzieć, czego oczekujemy od […]
O czym nie można zapomnieć organizując ślub?
O czym nie można zapomnieć organizując ślub?
Przygotowania do najważniejszego dnia w życiu to ogromne wyzwanie. Sporządzenie listy gości, wybranie odpowiedniej kreacji, ustalenie menu – to tylko […]
Ostatnie wpisy