Dobór oświetlania – czy żarówka też może przyciągać spojrzenie?
Mieszkanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobór oświetlania – czy żarówka też może przyciągać spojrzenie?

Kojarzone głównie z przestrzenią typowo industrialną, stały się jednym z najważniejszych wynalazków w dziejach ludzkości. Bez wątpienia, bez nich dzisiejszy świat nie byłby takim, jakim go znamy. Żarówki, bo o nich mowa, nie tylko oświetlają nasze wnętrza, ale także coraz częściej stają się świadomym elementem wystroju, nadającym pomieszczeniom wyjątkowego charakteru.

Minimalizm – także podczas doboru oświetlenia

W czasach zalewu informacji oraz nieustannego wypierania treści przez formę, coraz częściej poszukujemy rozwiązań stawiających właśnie na minimalizm. Choć sam trend wykorzystywania „gołych” żarówek początkowo modny był głównie w krajach skandynawskich, z czasem coraz częściej zaczęto wykorzystywać go również w innych państwach. Taka forma aranżacji światła pozwala na olbrzymią liczbę możliwych do uzyskania efektów. Szeroka dostępność na rynku żarówek, oprawek, podsufitek oraz kabli pozwala urządzić każde wnętrze w indywidualny, niepowtarzalny sposób. Wiele inspiracji urządzenia wnętrza znaleźć można na stronach takich jak https://lampalampa.pl/lampy-zarowki/.

Żarówka – małe dzieło sztuki

Na rynku coraz większą popularnością cieszą się tak zwane żarówki dekoracyjne. W zależności od całości aranżacji wybierać możemy pomiędzy tymi o kształtach klasycznych, jak i tych przypominających bańkę, pręt, kulę lub mających inne fantazyjne kształty. Rosnąca popularnością cieszą się także żarówki wyposażone w przykuwający uwagę żarnik. Może on przybierać formę przeróżnych figur geometrycznych lub całkowicie wymyślne formy ograniczone jedynie wyobraźnią projektantów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Standardowe wyposażenie każdej restauracji – co się na nie składa?
Standardowe wyposażenie każdej restauracji – co się na nie składa?
Spożywanie posiłków to nieodłączna część dnia codziennego. Najczęściej przygotowujemy je sami we własnym domu, ale od czasu do czasu korzystamy […]
Na jakie elementy warto zwrócić uwagę dobierając zabawki przeznaczone dla naszego dziecka?
Na jakie elementy warto zwrócić uwagę dobierając zabawki przeznaczone dla naszego dziecka?
W ciągu roku jest mnóstwo okazji do wręczania pociechom prezentów. Aby nie zagracić pokoju dziecka bezsensownymi gadżetami, postarajmy się mądrze […]
Jak zadbać o świeżość warzyw i owoców?
Jak zadbać o świeżość warzyw i owoców?
Ważne jest, aby dbać o świeżość warzyw i owoców, ponieważ są one bogate w witaminy, minerały i błonnik. Warzywa i […]
Ostatnie wpisy