Lampy, które można wstawić do nowoczesnego mieszkania
Mieszkanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lampy, które można wstawić do nowoczesnego mieszkania

Oświetlenie kuchni i łazienki

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia mieszkania są lampy. Pełnią one zarówno funkcję oświetleniową, jak i dekoracyjną. Duża różnorodność produktów dostępnych w sklepach sprawia, że wybór odpowiedniego oświetlenia w nowoczesnych wnętrzach nie jest sprawą łatwą.

Jeśli chodzi o łazienkę, często stosowane są lampy punktowe umieszczane w suficie. Tego rodzaju produkty są praktyczne i zapewniają odpowiednią ilość rozproszonego światła.

W celu doświetlenia przestrzeni wokół lustra warto zastosować regulowany kinkiet. Takie punktowe oświetlenie przydaje się paniom podczas wykonywania makijażu lub panom podczas golenia. Bardzo popularne w łazienkach są również lustra podświetlane listwami led. Pełni ono jednak funkcję wyłącznie dekoracyjną. W przypadku nowoczesnych kuchni najlepiej postawić na kilka źródeł światła.

Nad kuchennym stołem sprawdzą się wiszące lampy stołowe, które wyglądają niezwykle stylowo i efektownie. Warto również postawić na punktowe oświetlenie przestrzeni roboczej nad kuchennym blatem.

Oświetlenie salonu

Jeśli chodzi o oświetlenie salonu, wybór oświetlenia powinien być uzależniony przede wszystkim od stylu wnętrza. W nowoczesnych wnętrzach stylizowanych na klasykę sprawdzą się lampy retro, które charakteryzują się niebanalnym i przyciągającym wzrok wyglądem.

Dobrym pomysłem jest również umieszczenie w salonie lampy stojącej. Tego rodzaju produkty cieszą się w ostatnim czasie dużą popularnością. Jako uzupełnienie zastosować można efektowne kinkiety. Zastosowanie kilku źródeł światła w salonie jest pożądane, ponieważ skutecznie ociepla wnętrze.

W związku z tym, że nowoczesne wnętrza cechuje minimalizm, decydując się na efektowne lampy, należy unikać dodatkowych dekoracji i dodatków. Ładna, stylowa lampa sama w sobie stanowi wystarczającą dekorację.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak łączyć ze sobą różne style w aranżacji wnętrz?
Jak łączyć ze sobą różne style w aranżacji wnętrz?
Aranżacja w jednym stylu to oklepany schemat, za którym podąża większość osób wykańczających domy oraz mieszkania. Jeśli jednak czujemy, że […]
Jak zapewnić dziecku bezpieczny i komfortowy sen?
Jak zapewnić dziecku bezpieczny i komfortowy sen?
Małe dzieci muszą mieć zapewniony spokojny i bezpieczny sen. W przeciwnym wypadku czekają nas nieprzespane noce, a to dla nikogo […]
O jakich kwestiach należy pamiętać organizując pogrzeb dla bliskiej osoby?
O jakich kwestiach należy pamiętać organizując pogrzeb dla bliskiej osoby?
Śmierć bliskiej nam osoby oznacza dla nas trudne chwile w życiu. Musimy zmierzyć się ze stratą, jednocześnie konieczne jest zorganizowanie […]
Ostatnie wpisy