Wszystko o serwisie klimatyzacji samochodowych
Technologie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wszystko o serwisie klimatyzacji samochodowych

Sprawna klimatyzacja samochodowa gwarantuje prawidłową wymianę powietrza wewnątrz auta, co pozwala nam na bardziej komfortową i przyjemną jazdę. Użytkowana jest nie tylko latem, ale i zimą co powoduje jej większą i regularną eksploatację – wpływa nie tylko na odczuwanie samej temperatury w środku pojazdu, ale i oddziałuje na odpowiedni stopień wilgotności.

Z racji tego, iż na układ klimatyzacyjny składa się wiele części powinny być one regularnie poddawane serwisowi. Są to materiały o skomplikowanej budowie, dlatego też nie powinniśmy myśleć o samodzielnej wymianie, tylko udać się do autoryzowanego serwisu, który zrobi to w pełni poprawnie. Z reguły, serwis powinniśmy odwiedzać raz do roku, jednak jeżeli poruszamy się pośród bardziej zanieczyszczonego środowiska o większej emisji spalin to polecany jest dwukrotny przegląd w ciągu roku.

W momencie, gdy z naszej klimatyzacji wydobywa się nieprzyjemny zapach, a przy tym jej działaniu zaczyna towarzyszyć nawiew o mniejszej intensywności to znak, że jej przegląd jest wymagany. Stacje serwisowe skupiają się na profesjonalnej diagnostyce całego systemu klimatyzacji oraz wymianie poszczególnych części oraz filtrów. Dodatkowo w procedurze zawarte jest odgrzybianie przepływu klimatyzacji, wymiana skraplacza oraz wymiana filtra osuszacza. Wiele serwisów oferuje od razu pakiety przedstawiające sobą najważniejsze badania i diagnozy, w tym przypadku do jednego z najpopularniejszych należy przegląd układu klimatyzacji połączony z całościowym odgrzybianiem. Taki proces, przeprowadzany raz do roku pozwoli nam zapewnić optymalny stan klimatyzacji w naszym pojeździe.

Artykuł napisany we współpracy z Prost-Auto –serwis klimatyzacji samochodowych Poznań.

Potrzebujesz naprawić felgę? Sprawdź ofertę Prot-Auto.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakiego typu klocki warto zakupić swojemu dziecku?
Jakiego typu klocki warto zakupić swojemu dziecku?
Zabawa to dla dziecka nie tylko sposób na spędzanie wolnego czasu, ale też okazja do rozwijania koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz nabywanie […]
W czym może pomóc coach od motywacji?
W czym może pomóc coach od motywacji?
Zbliżający się koniec roku skłania każdego z nas do podsumowań co się nam w nim udało, a co by jeszcze […]
Czy można bezpiecznie sprawdzić stan konstrukcji budynku?
Czy można bezpiecznie sprawdzić stan konstrukcji budynku?
Stan techniczny budynków użyteczności publicznej oraz mieszkalnych musi być regularnie sprawdzany. Zwłaszcza tyczy się to bloków z wielkiej płyty, które […]
Ostatnie wpisy