Miejsca, które warto zobaczyć w Holandii
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Miejsca, które warto zobaczyć w Holandii

Holandia nie należy do najpopularniejszych kierunków podróży obieranych przez Polaków. Kraj ten ma jednak wiele do zaoferowania. Przedstawiamy miejsca, które warto tu odwiedzić, bo na długo zapadną w naszej pamięci. Podpowiadamy też, jaki środek transportu najlepiej wybrać.

Wyjątkowa stolica

Dla każdego turysty, który odwiedza Niderlandy po raz pierwszy, Amsterdam jest obowiązkowym punktem wycieczki. Można dostać się tu samolotem lub przyjechać własnym autem, tańszą alternatywą będzie jednak przejazd busem. Jeżeli chcemy zarezerwować więc bilet na bus do Holandii Lublin to dobry punkt startu wyprawy. Większość przewoźników zatrzymuje się po drodze właśnie w miastach wojewódzkich, choć niektórzy w swojej ofercie mają również mniejsze miejscowości. W stolicy Holandii warto odwiedzić słynne na cały świat Muzeum Państwowe, Rijksmuseum. Miasto najlepiej poznawać z perspektywy roweru lub łodzi, z powodu dobrze rozwiniętych ścieżek rowerowych oraz siatki kanałów.

Symbole kraju

Holandia chyba każdemu kojarzy się przede wszystkim z wiatrakami oraz tulipanami. Do związanych z nimi atrakcji łatwo dostać się ze stolicy kraju. Jeżeli naszym środkiem transportu są busy Holandia Płock ma kilka regularnych połączeń z Amsterdamem, skąd bez problemu dojedziemy zarówno do skansenu wiatraków w Zaanse Schans, jak i do ogrodów tulipanów w Keukenhof. Pamiętajmy jednak, że tulipany nie kwitną przez cały rok. Jeżeli zależy nam więc na zobaczeniu ogrodów, podróż musi przypadać pomiędzy końcem marca i początkiem maja.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W czym może pomóc coach od motywacji?
W czym może pomóc coach od motywacji?
Zbliżający się koniec roku skłania każdego z nas do podsumowań co się nam w nim udało, a co by jeszcze […]
Jakie kroki należy podjąć w celu leasingu pojazdu?
Jakie kroki należy podjąć w celu leasingu pojazdu?
Leasing to połączenie kredytu i dzierżawy. Leasingobiorca używa samochodu na warunkach określonych w zawartej umowie. Warto jednak zdawać sobie sprawę, […]
Czym się kierować przy wyborze sukienki?
Czym się kierować przy wyborze sukienki?
Lato jest to czas w roku, kiedy można nosić wiele różnych ubrań. Można nosić szorty i tank tops, ale jeśli […]
Ostatnie wpisy