Jak dbać o sierść psa?
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak dbać o sierść psa?

Sierść naszego pupila powinna być systematycznie pielęgnowana. Jest to bardzo ważne ze względów higienicznych ale też wpływa na lepsze samopoczucie psa. Sposoby przeprowadzania tych zabiegów uzależnione są od rodzaju sierści.

Pielęgnacja a rodzaj sierści

Najłatwiej pielęgnuje się sierść psów krótkowłosych. Powinno się ją szczotkować systematycznie aby usunąć  stare włosy, a przy okazji polepszyć ukrwienie skóry. Psy z długą sierścią wymagają zdecydowanie więcej zabiegów. Konieczne jest częste wyczesywanie, szczególnie jeśli futerko pupila posiada podszerstek. W czasie linienia, dwa razy do roku powinno się to robić codziennie. Ponadto miejsca, gdzie tworzą się kołtuny należy przystrzyc. Takie zabiegi ma w swojej ofercie każdy salon groomerski, można tam skorzystać z pomocy fachowca.

Psy o sierści jedwabistej muszą być czesane dość często, by uniknąć plątania się włosów. Szczotkowanie ich sprawia, że są gładkie i błyszczące. Trzeba je też systematycznie przycinać. Dla psów rasy shih tzu fryzury powinny być tak dobrane by były efektowne, ale też komfortowe dla pieska.

Kąpiele pieska

Nasz pupil powinien być  kąpany wtedy gdy jest brudny, czy zabłocony. Nie powinno się  jednak robić tego zbyt często. Wystarczy wykonać taki zabieg raz na trzy miesiące. W trosce o piękną sierść należy zadbać o odpowiedni szampon, bo produkty przeznaczone dla ludzi nie służą jej.

Dieta dla pięknej sierści

Dla sierści naszego czworonoga niezwykle ważny jest sposób jego odżywiania.  Dieta uboga w witaminy i składniki mineralne sprawi, że jego futro stanie się matowe. Zbyt duża ilość białka może przyczynić się do powstania tzw. egzemy lub łupieżu. Najlepsza jest gotowa, dobrze zbilansowana karma.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak się modlić będąc w podróży?
Jak się modlić będąc w podróży?
Podróż – niezależnie od środka lokomocji – to wyjątkowy czas oderwania od codzienności. Chociaż różne są cele poszczególnych wypraw, żadna […]
Śmieszny i praktyczny prezent dla mężczyzny – czyli co kupić?
Śmieszny i praktyczny prezent dla mężczyzny – czyli co kupić?
Kiedy przychodzi moment wyboru idealnego prezentu urodzinowego, wielu z nas dostaje lekkiego zawrotu głowy. W czasach tak wielkiego konsumpcjonizmu trudno […]
Dobór oświetlania – czy żarówka też może przyciągać spojrzenie?
Dobór oświetlania – czy żarówka też może przyciągać spojrzenie?
Kojarzone głównie z przestrzenią typowo industrialną, stały się jednym z najważniejszych wynalazków w dziejach ludzkości. Bez wątpienia, bez nich dzisiejszy […]
Ostatnie wpisy