Jakiego typu szkodniki mogą stanowić potencjalne zagrożenie w naszym domu?
Mieszkanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakiego typu szkodniki mogą stanowić potencjalne zagrożenie w naszym domu?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że szkodniki, które najczęściej występują w mieszkaniu to szczury, karaluchy i pluskwy.

Jeśli w Twoim mieszkaniu mieszkają szczury, mogą one wyrządzić wiele szkód w Twoich rzeczach i zrujnować cały dom. Zanieczyszczają żywność swoimi odchodami i moczem, zjadają jedzenie, które zostawiłeś na stole i przegryzają przewody elektryczne. Szczury roznoszą również choroby poprzez swoje odchody i ślinę.

Karaluchy

Karaluchy mogą być równie niebezpieczne jak szczury, ponieważ przenoszą takie choroby jak salmonella i czerwonka. Zanieczyszczają również żywność swoimi odchodami, które mogą powodować alergie lub ataki astmy u osób, które są na nie uczulone.

Pluskwy

Pluskwy są bardzo trudne do pozbycia się, ponieważ ukrywają się w pęknięciach i szczelinach w ciągu dnia, więc trudno je znaleźć, chyba że szukasz ich specjalnie. Jeśli masz pluskwy w swoim mieszkaniu, to są szanse, że w pewnym momencie wejdziesz z nimi w kontakt, ponieważ żywią się one ludzką krwią w czasie nocy, kiedy śpimy. Pluskwy pozostawiają czerwone ślady na naszej skórze po karmieniu się nimi, dzięki czemu wiemy, czy żyją z nami, czy nie.

Muchy

Muchy są nie tylko irytujące; mogą również przenosić choroby, zanieczyszczać żywność i roznosić zarazki na powierzchniach. Mucha domowa jest jedną z najczęstszych much występujących w domach i innych budynkach. Jest mała, czarno-brązowa i ma żółtawo-szary pasek za głową. Często można je zobaczyć brzęczące wokół pojemników na śmieci lub szukające jedzenia na blatach i podłogach. Ponadto mogą to być muchy o różnych typach: stajenne, rozdmuchowe czy gryzące. W celu ich zwalczenia warto pomyśleć o dodatkowych akcesoriach czy preparatach na muchy, które można nabyć w specjalistycznych sklepach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sesja ślubna – jak się do niej przygotować?
Sesja ślubna – jak się do niej przygotować?
Sesja ślubna to wspaniały sposób na upamiętnienie bardzo ważnego, przepełnionego miłością wydarzenia. Aby była ona jeszcze bardziej wyjątkowa, możemy poszukać […]
Standardowe wyposażenie każdej restauracji – co się na nie składa?
Standardowe wyposażenie każdej restauracji – co się na nie składa?
Spożywanie posiłków to nieodłączna część dnia codziennego. Najczęściej przygotowujemy je sami we własnym domu, ale od czasu do czasu korzystamy […]
Jak zadbać o czystość swojego biura?
Jak zadbać o czystość swojego biura?
Biuro dla wielu pracowników to drugi dom. Spędzają tam większość tygodnia, spożywają posiłki, poznają znajomych. Warto więc zadbać, aby został […]
Ostatnie wpisy