Poznań – co warto o nim wiedzieć?
Zainteresowania
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Poznań – co warto o nim wiedzieć?

Poznań, miasto położone nad rzeką Wartą, będące historyczną stolicą Wielkopolski, a także czwartym najchętniej wybieranym miastem turystycznym w Polsce, znane jest wszystkim ze słynnych trykających się koziołków, rogali świętomarcińskich oraz Starego Browaru, uznanego za najlepiej zaprojektowane centrum handlowe na świecie.

Jednak przyjeżdżając do tego miasta, nie warto ograniczać się tylko do tych najpopularniejszych atrakcji. Poznań to miasto nieodkrytych skarbów, którymi zachwyci każdego żądnego wrażeń turystę.

Nieoczywiste atrakcje w Poznaniu – co koniecznie trzeba zwiedzić?

Miłośników historii ucieszy fakt, że na terenie Poznania istnieje co najmniej kilka wyznaczonych tras prowadzących przez najciekawsze miejsca związane z powstaniem miasta i jego funkcjonowaniem w poprzednich wiekach. Warto przejść się (lub przejechać rowerem) Szlakiem Piastowskim, naśladującym wędrówki władców piastowskich między grodami, czy „ringiem” wiodącym przez parki m.in. Drwęskich czy Mickiewicza.

Na uwagę zasługuje też Stare Miasto wraz ze Starym Rynkiem, które zachowało nie tylko swój średniowieczny układ, ale też charakterystyczną, barwną architekturę. Zwieńczeniem tego stylu jest renesansowy budynek dawnego ratusza, z którego w dzisiejszych czasach usłyszymy hejnał Poznania.

Jednak atrakcje w Poznaniu to nie tylko budowle, to także nietypowa i zaskakująca gwara poznańska. Usłyszymy ją, rozmawiając ze starszymi osobami, czy to na którymś z bazarów, czy też uczestnicząc w dedykowanych wydarzeniach.Tak więc kto jeszcze nie był w tym niezwykłym mieście, niech pakuje plecak, kupuje rogala świętomarcińskiego na drogę i rusza poznać wszystkie sekrety stolicy Wielkopolski.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ochrona odgromowa – na czym polega i z czego się składa?
Ochrona odgromowa – na czym polega i z czego się składa?
Ochrona odgromowa to złożony temat i nie chodzi tu tylko o piorunochron. Ochrona odgromowa składa się z kilku elementów, które […]
Dlaczego coraz Polacy wolą zatrudnić obcokrajowca?
Dlaczego coraz Polacy wolą zatrudnić obcokrajowca?
Typowym zjawiskiem dla gospodarki rozwijającej się jest fakt emigrowania wyspecjalizowanych pracowników do krajów, gdzie mogą oni zarobić więcej i zapewnić […]
Kamień we wnętrzach – gdzie go stosować?
Kamień we wnętrzach – gdzie go stosować?
Kamień jako dekoracja wnętrz okazał się strzałem w dziesiątkę. Od wielu, wielu lat jest on powszechnie i niezwykle często wykorzystywany […]
Ostatnie wpisy