Jakie zalety płyną z wysłania naszego dziecka na zajęcia sztuk walk?
Zainteresowania
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie zalety płyną z wysłania naszego dziecka na zajęcia sztuk walk?

Sztuki walki to świetny sposób na budowanie pewności siebie, dyscypliny, koncentracji i szacunku dla innych. Uczy również dzieci, jak walczyć ze złymi facetami i łobuzami. Sztuka walki jest również doskonałym sposobem, aby uzyskać dzieci w formie. Uczy je, jak używać masy własnego ciała i energii jako broni przeciwko sobie i innym. Poszukując odpowiednich zajęć sztuk walki dla naszego dziecka warto zajrzeć na stronę http://www.aikidokids.pl/.

Istnieje tak wiele korzyści ze sztuk walki dla dzieci. Oto niektóre z najważniejszych korzyści:

Umiejętności samoobrony

Sztuki walki uczą dzieci, jak chronić się w niebezpiecznych sytuacjach. Uczą się, jak się bronić, używając swoich ciał jako broni, jak bezpiecznie upaść, gdy coś jest rzucone na nich i jak używać swojego otoczenia jako broni (tj. kopanie kogoś w orzechy).

Sprawność fizyczna

Sztuki walki pomagają dzieciom stać się silniejszymi i bardziej elastycznymi. Uczą się technik, które zwiększają ich tętno, więc mogą spalić kalorie podczas zabawy!

Umiejętności społeczne

Sztuki walki pozwalają dzieciom współpracować w zespole, jednocześnie budując silne więzi z rówieśnikami, które trwają długo po zakończeniu zajęć. Dzieci uczą się również, jak zachowywać się na zmianę i dzielić przestrzeń z innymi ludźmi bez poczucia zagrożenia lub frustracji z ich strony.

Skupienie

Dzieci, które ćwiczą sztuki walki rozwijają lepsze umiejętności koncentracji niż te, które nie wykonują tego typu ćwiczeń, ponieważ ciągle ćwiczą nowe ruchy i koncentrują się na każdym ruchu, który wykonują podczas zajęć, a nie oglądają telewizję lub grają w gry wideo, jak inni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie buty pasują do sukni balowej?
Jakie buty pasują do sukni balowej?
Okres karnawału to prawdopodobnie najlepszy czas na wszelkiego rodzaju uroczystości, imprezy i bale. Choć śnieg prószy za oknem, w sercu […]
Modna torebka na rok 2022 – spośród jakich typów i modeli wybrać odpowiednią?
Modna torebka na rok 2022 – spośród jakich typów i modeli wybrać odpowiednią?
Torebka to jeden z podstawowych dodatków w każdej kobiecej stylizacji. Trendy w tym zakresie zmieniają się co roku, dlatego warto […]
Co ubrać na stok narciarski
Co ubrać na stok narciarski
Stok narciarski jest miejscem, gdzie chcemy być ubrani zarówno wygodnie oraz praktycznie, jak i modnie. Na stoku musimy mieć zapewnioną […]
Ostatnie wpisy