Jakie zalety płyną z wysłania naszego dziecka na zajęcia sztuk walk?
Zainteresowania
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie zalety płyną z wysłania naszego dziecka na zajęcia sztuk walk?

Sztuki walki to świetny sposób na budowanie pewności siebie, dyscypliny, koncentracji i szacunku dla innych. Uczy również dzieci, jak walczyć ze złymi facetami i łobuzami. Sztuka walki jest również doskonałym sposobem, aby uzyskać dzieci w formie. Uczy je, jak używać masy własnego ciała i energii jako broni przeciwko sobie i innym. Poszukując odpowiednich zajęć sztuk walki dla naszego dziecka warto zajrzeć na stronę http://www.aikidokids.pl/.

Istnieje tak wiele korzyści ze sztuk walki dla dzieci. Oto niektóre z najważniejszych korzyści:

Umiejętności samoobrony

Sztuki walki uczą dzieci, jak chronić się w niebezpiecznych sytuacjach. Uczą się, jak się bronić, używając swoich ciał jako broni, jak bezpiecznie upaść, gdy coś jest rzucone na nich i jak używać swojego otoczenia jako broni (tj. kopanie kogoś w orzechy).

Sprawność fizyczna

Sztuki walki pomagają dzieciom stać się silniejszymi i bardziej elastycznymi. Uczą się technik, które zwiększają ich tętno, więc mogą spalić kalorie podczas zabawy!

Umiejętności społeczne

Sztuki walki pozwalają dzieciom współpracować w zespole, jednocześnie budując silne więzi z rówieśnikami, które trwają długo po zakończeniu zajęć. Dzieci uczą się również, jak zachowywać się na zmianę i dzielić przestrzeń z innymi ludźmi bez poczucia zagrożenia lub frustracji z ich strony.

Skupienie

Dzieci, które ćwiczą sztuki walki rozwijają lepsze umiejętności koncentracji niż te, które nie wykonują tego typu ćwiczeń, ponieważ ciągle ćwiczą nowe ruchy i koncentrują się na każdym ruchu, który wykonują podczas zajęć, a nie oglądają telewizję lub grają w gry wideo, jak inni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najlepsze zabawki do kreatywnej zabawy, które promują inteligencję i rozwój u dzieci
Najlepsze zabawki do kreatywnej zabawy, które promują inteligencję i rozwój u dzieci
Pomaganie dzieciom stać się bardziej inteligentnymi Dzieci codziennie uczą się nowych rzeczy. Muszą być stale stymulowani i ciekawi, aby ich […]
W jaki sposób radzić sobie z bezdechem sennym?
W jaki sposób radzić sobie z bezdechem sennym?
Bezdech senny to poważne zagrożenie. W trakcie snu mięśnie, które kontrolują górne drogi oddechowe ulegają rozluźnieniu. W wyniku tego procesu […]
Sposoby na niebanalne dopełnienie codziennej stylizacji
Sposoby na niebanalne dopełnienie codziennej stylizacji
Aby codzienny strój nie kojarzył się wyłącznie z nudą, warto zaopatrzyć się w ciekawe akcesoria, które dodatkowo go dopełnią. W […]
Ostatnie wpisy