Jakie oznaczenia informują o zmianie organizacji ruchu?
Technologie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie oznaczenia informują o zmianie organizacji ruchu?

Roboty drogowe to czynności, które są doskonałe znane niemal wszystkim kierowcom. Aby przebiegały sprawnie i bezpiecznie, konieczna jest zawsze zmiana organizacji ruchu, obejmująca przede wszystkim odpowiednie oznakowanie jezdni za pomocą różnych znaków i urządzeń. Powinny one skutecznie ostrzegać i informować, a jednocześnie w minimalnym stopniu utrudniać poruszanie się po drodze. Są to m.in. lampy zmierzchowe takie jak dostępne na https://easyfence.pl/produkt/lampa-zmierzchowa-led/ oraz tymczasowe sygnalizatory świetlne. 

Bezpieczeństwo kierowców to priorytet

W trakcie budowy albo remontu drogi zawsze tworzony jest specjalny projekt tymczasowej organizacji ruchu, obejmujący ogół potencjalnych zagrożeń dotyczących nie tylko kierowców, ale również samych budowlańców. Istotnym elementem takiego planu jest sposób właściwego oznakowania drogi i zabezpieczenia miejsc prowadzonych robót. Podstawowe rozwiązania to w tym przypadku różnorodne znaki pionowe (nakazujące ograniczenie prędkości i zachowanie maksymalnej ostrożności, a także wskazujące objazdy i informujące o zamknięciu ulicy) oraz tymczasowe progi zwalniające (mniejsze niż normalne), skutecznie wymuszające na kierowcach znaczne zmniejszenie prędkości.

Poza tym powszechne jest stosowanie plastikowych zapór drogowych, informujących o braku możliwości wjechania na dany odcinek drogi. Jeżeli został wprowadzony tzw. ruch wahadłowy, wówczas często wykorzystywana jest tymczasowa sygnalizacja świetlna, zwana fachowo wahadłową. Zazwyczaj obejmuje ona dwa sygnalizatory zsynchronizowane ze sobą albo za pomocą kabla, albo też innowacyjnych zegarów kwarcowych. Tego typu urządzenia są prawie zawsze umieszczane na wózkach ruchomych, co pozwala je w razie potrzeby bez problemu przemieszczać z miejsca na miejsca.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak kupić opony bez nadwyrężania domowego budżetu?
Jak kupić opony bez nadwyrężania domowego budżetu?
Zakup opon może się wiązać z wydatkiem około tysiąca złotych. Dla wielu osób to duża kwota, która w znaczący sposób […]
Jakie akcesoria warto kupić, aby urozmaicić swoje ćwiczenia rehabilitacyjne?
Jakie akcesoria warto kupić, aby urozmaicić swoje ćwiczenia rehabilitacyjne?
Rehabilitacja odgrywa kluczową rolę w powrocie do zdrowia oraz rekonwalescencji. Wiele schorzeń (zarówno powstałych w trakcie życia wskutek na przykład […]
Jaki wpływ na clean roomy ma sprawna wentylacja?
Jaki wpływ na clean roomy ma sprawna wentylacja?
Pomieszczenia czyste słyną z szerokiego zastosowania zwłaszcza przy produkcji leków. Wiele badań kontrolnych i analiz zwłaszcza pod kątem mikrobiologicznym wymaga […]
Ostatnie wpisy