Jaki sprzęt powinien znaleźć się w gabinecie okulisty?
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jaki sprzęt powinien znaleźć się w gabinecie okulisty?

Gabinet okulistyczny powinien posiadać różnorodny sprzęt, który pomoże im w wykonywaniu pracy. Okuliści używają narzędzi diagnostycznych i sprzętu do badania oczu, które są największym organem w ludzkim ciele. Lekarz będzie nie tylko patrzeć na oczy, aby zdiagnozować problemy, ale także sprawdzić, czy nie ma innych oznak choroby, takich jak wysokie ciśnienie krwi lub cukrzyca.

Oto niektóre z najczęstszych elementów wyposażenia używanych przez okulistę:

Oftalmoskop

To urządzenie pozwala lekarzowi dokładniej zbadać siatkówkę i nerw wzrokowy. Jest to ręczny instrument przypominający mikroskop z podświetlaną soczewką, która powiększa obrazy do 15 razy w stosunku do ich oryginalnego rozmiaru.

Lampa szczelinowa

Lampa szczelinowa to narzędzie badawcze, które wykorzystuje intensywną wiązkę światła, aby zobaczyć drobne szczegóły wewnątrz oka. Prześwietla ona jedną część oka na raz, pozwalając lekarzowi dostrzec wszelkie nieprawidłowości lub stany zapalne w tym obszarze. Większość lamp szczelinowych posiada specjalne przystawki zaprojektowane specjalnie do badania różnych części oka, takich jak rogówka czy siatkówka.

Tonometr

Tonometr mierzy ciśnienie wewnątrzgałkowe (IOP), co może dać lekarzom wskazówki, czy pacjent może mieć jaskrę lub inną zagrażającą widzeniu chorobę.

Rowkarka do soczewek

Urządzenie do rowkowania soczewek służy do nacinania soczewki kontaktowej w celu dopasowania jej do indywidualnego kształtu oka. Rowkarka do soczewek może być również używana do wygładzania krawędzi miękkich soczewek kontaktowych i korygowania astygmatyzmu w sztywnych soczewkach gazoprzepuszczalnych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wyposażenie kuchenne – w co warto zainwestować?
Wyposażenie kuchenne – w co warto zainwestować?
Pobyt w kuchni powinien sprawiać radość. To chwile oderwania się od codziennych obowiązków, podczas gdy samodzielne przygotowywanie potraw stało się […]
Jak często serwisować sprzęt biurowy?
Jak często serwisować sprzęt biurowy?
Obecnie w wyposażeniu większości przedsiębiorstw, niezależnie od branży w której one funkcjonują, znajduje się sprzęt biurowy. To szeroka kategoria, która […]
Ile kosztują żele do paznokci?
Ile kosztują żele do paznokci?
Żele uv to produkty, które zyskały nieprzeciętną popularność wśród kobiet, które dbają o wygląd swoich paznokci. Co ważne, większość płci […]
Ostatnie wpisy