Depilacja laserowa – przygotowanie i efekty
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Depilacja laserowa – przygotowanie i efekty

Depilacja laserowa to obecnie jeden z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej. Polecany jest przede wszystkim w sytuacji, gdy inne metody usuwania nadmiernego owłosienia zawodzą lub wywołują podrażnienia (np. wskutek wrastania włosków). Co istotne, pozytywnym efektem dodatkowym jest tutaj wyraźna poprawa stanu wizualnego skóry. Jeśli interesuje nas bezpieczna i efektywna depilacja laserowa Poznań to miasto, gdzie bez większego problemu znajdziemy salon oferujący tego typu usługę.

Kilka podstawowych zasad 

Przed udaniem się na depilację laserową warto przeprowadzić badania zdrowotne w celu sprawdzenia, czy nie ma żadnych istotnych przeciwwskazań. Zaliczamy do nich m.in. cukrzycę, zaawansowane infekcje wirusowe oraz grzybicze, nowotwory, niską krzepliwość krwi czy padaczkę. Poza tym depilacja nie jest wskazana dla kobiet w ciąży, a także osób posiadających rozrusznik serca, przyjmujących regularnie leki fotouczulające i będących bezpośrednio po operacji chirurgicznej.

Przygotowanie do omawianego zabiegu powinno ponadto polegać na:

– powstrzymaniu się od opalania na co najmniej miesiąc przed wyznaczonym terminem (nadmierna ilość melaniny w skórze zbyt intensywnie przyciąga światło lasera)

– unikaniu usuwania włosów z ciała za pomocą maszynki

– odstawieniu antybiotyków, leków o działaniu przeciwdepresyjnym i przeciwbólowym

– rezygnacji z picia herbat ziołowych (zwłaszcza z dziurawcem albo nagietkiem) oraz stosowania peelingów mechanicznych

– dbaniu o odpowiedni poziom nawilżenia skóry

Bezpośrednio przed wejściem do gabinetu należy natomiast dokładnie ogolić dane miejsce i oczyścić skórę z makijażu, kremu czy balsamu. Jeśli chodzi o efekty depilacji laserowej, to są one zazwyczaj w pełni zadowalające – szczególnie w przypadku ciemnego owłosienia. Przeważnie po piątej lub szóstej sesji następuje trwałe pozbycie się nawet 80% włosów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zrobić samemu funkcjonalne biurko?
Jak zrobić samemu funkcjonalne biurko?
Piękne i wygodne biurko jest marzeniem każdego, kto spędza przy nim dużo czasu. Bez względu na to czy będzie służyło […]
W jakiego typu ubraniach kobiety o dużych rozmiarach będą się czuły dobrze?
W jakiego typu ubraniach kobiety o dużych rozmiarach będą się czuły dobrze?
Wielu z nas myśli, że modne ubranie obejmuje wyłącznie rozmiary S i M. Jak się okazuje, jest ono bardzo błędne. […]
Jak prowadzić zdrowy styl życia?
Jak prowadzić zdrowy styl życia?
Każdy z nas chciałby cieszyć się dobrym zdrowiem jak najdłużej. Żeby jednak utrzymać swoje ciało w idealnej kondycji, niezbędne będzie […]
Ostatnie wpisy