Jakie rodzaje materiałów można wykorzystać do budowy tarasu?
Mieszkanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie rodzaje materiałów można wykorzystać do budowy tarasu?

Taras to platforma lub podwyższony obszar na wolnym powietrzu, zwykle otoczony niskimi ścianami. Tarasy służą do spotkań towarzyskich, spożywania posiłków i relaksu na słońcu, zazwyczaj w cieplejszych porach roku. Można je również obsadzić ziołami, owocami i warzywami, tworząc ogródek kuchenny.

Pierwszą rzeczą, którą należy rozważyć podczas budowy tarasu jest to, jakich materiałów użyjemy. Istnieje kilka opcji do wyboru, a każda z nich ma swoje zalety i wady.

Tarasy drewniane

Drewniane tarasy są dobrym wyborem, jeśli chcesz, aby Twój taras wyglądał naturalnie i wtopił się w krajobraz. Mogą być zbudowane z drewna impregnowanego ciśnieniowo lub cedru, a także można wykorzystać do tego specjalne deski tarasowe egzotyczne, jak i w innych formatach. Zaletą drewna impregnowanego ciśnieniowo jest to, że nie będzie gnić tak szybko jak drewno nieimpregnowane, ale nie jest tak estetyczne. Cedr jest nieco droższy, ale wygląda lepiej i trwa dłużej niż traktowana tarcica.

Płyty betonowe

Płyty betonowe to kolejny popularny wybór do budowy tarasu, ponieważ są solidne i nie wymagają konserwacji. Jednak są one również ciężkie i podatne na pękanie w przypadku jakichkolwiek ruchów w ziemi pod nimi. Beton może nie być idealnym wyborem, jeśli podwórko znajduje się na zboczu lub jeśli budujesz na glebie, która łatwo się przemieszcza (np. gleba piaszczysta). Płyty betonowe mogą być również głośne podczas chodzenia po nich.

Kostka brukowa

Kostka brukowa to kolejna opcja budowy tarasów, ponieważ jest dostępna w różnych kolorach i wzorach, które pasują do innych materiałów na podwórku (np. betonowe chodniki) lub naturalnie komponują się z otaczającym je krajobrazem (jak w przypadku drewnianych tarasów).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy warto udać się do dietetyka?
Kiedy warto udać się do dietetyka?
Odżywianie jest ważną częścią naszego zdrowia, ale może być mylące. Czy wiesz, ile kalorii powinieneś jeść i pić? Ile białka […]
Paliwa i materiały opałowe przyjazne środowisku
Paliwa i materiały opałowe przyjazne środowisku
Coraz głośniej mówi się o postępującej degradacji środowiska naturalnego. Spośród licznych zanieczyszczeń, największe żniwo zbiera zatrute powietrze. Smog, czyli ciężkie […]
Kołdry na lato – kołdry na zimę
Kołdry na lato – kołdry na zimę
Wśród rodzajów kołder zawsze należy wyszczególnić kołdry na lato oraz kołdry na zimę. To kwestia zasadnicza, aby mieć w zapasach […]
Ostatnie wpisy