Czy wybór domeny jest ważny?
Technologie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czy wybór domeny jest ważny?

Myśląc o własnym blogu, sklepie internetowym czy stronie firmowej, konieczne jest dobranie odpowiedniej domeny, która może się okazać kluczową decyzją odnośnie potencjalnego sukcesu lub jego braku. O czym zatem decyduje?

Nazwa oraz historia

Zacznijmy od tego, że jest to adres, który należy wpisać w przeglądarce by przekierować się do danego źródła. Sama nazwa powinna być już zatem chwytliwa i łatwa do zapamiętania. Istotne jest jednak także to by przed jej zastosowaniem sprawdzić czy ktoś wcześniej już z niej nie korzystał, a jeśli tak to w jakim charakterze.

Jeżeli okaże się, że dany adres zawierał jakieś niestosowne materiały lub cieszył się złą renomą, to możemy z góry skazać się na niepowodzenie. Dobór odpowiedniej nazwy domeny będzie miał także wpływ na pozycjonowanie naszej strony, a więc tego jak wysoko ukaże się w wynikach poszukiwania danego hasła w wyszukiwarce. Należy pamiętać, że nikt inny nie będzie mógł wykorzystywać zarejestrowanego przez nas adresu, oczywiście tak długo jak będziemy go opłacać.

Rozszerzenie domeny

Równie ważne co sama nazwa jest także dobranie rozszerzenia, które jest przeważnie uzależnione od skali w jakiej chcemy promować naszą stronę. Jeżeli jest ona skierowana do klientów z naszego kraju to stosowne będzie zastosowanie domeny pl. Jeżeli natomiast chcemy przekierowywać do nas także osoby z innych stron świata to należy wybrać rozszerzenie uniwersalne, międzynarodowe.

Przede wszystkim będą to wtedy domeny com lub net z czego z tej drugiej bardzo często korzystają twórcy forów dyskusyjnych, na których rejestrują się inni użytkownicy. Więcej można przeczytać na https://rapiddc.pl/domeny-net.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy meble lepiej kupować osobno czy w zestawach?
Czy meble lepiej kupować osobno czy w zestawach?
Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o to, czy lepiej jest kupić każdy mebel osobno, czy zdecydować się na zestaw, nie […]
Remonty na wysokości – jak ułatwić sobie pracę?
Remonty na wysokości – jak ułatwić sobie pracę?
W sezonie wiosenno-letnim na terenie całego kraju prowadzone są liczne remonty obiektów prywatnych i komercyjnych. Często wymagają one wykonywania prac […]
Kto może chodzić o balkoniku rehabilitacyjnym?
Kto może chodzić o balkoniku rehabilitacyjnym?
Kiedy jesteś gotowy, aby zacząć chodzić lub ćwiczyć, możesz mieć możliwość skorzystania z balkonika rehabilitacyjnego. Balkonik rehabilitacyjny to bezpieczne miejsce, […]
Ostatnie wpisy