Tworzenie gier – jak zacząć?
Technologie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tworzenie gier – jak zacząć?

Tworzenie gry wideo nigdy nie było łatwiejsze. Istnieje wiele różnych pakietów oprogramowania, które pozwalają każdemu stworzyć własną grę, a wiele z nich jest darmowych. Pierwszym krokiem na twojej drodze do zostania projektantem gier jest wybranie odpowiedniego oprogramowania do projektowania gier. Istnieje wiele opcji dostępnych, ale niektóre są bardziej popularne.

Game Maker Studio

Jest to prawdopodobnie najpopularniejsza opcja dla początkujących, ponieważ jest darmowa i łatwa w użyciu. Pozwala tworzyć gry 2D ze sprite’ami i tłami, a także używać efektów dźwiękowych i muzyki. Nie pozwala jednak na tworzenie gier 3D ani na korzystanie z zaawansowanych funkcji, takich jak fizyka czy efekty świetlne.

Unity

Bardzo popularny wybór wśród twórców niezależnych ze względu na łatwość użycia, potężną funkcjonalność „przeciągnij i upuść” i ogromny zakres samouczków dostępnych online. Gry w Unity mogą być również eksportowane na urządzenia mobilne, dzięki czemu możesz opublikować swoją aplikację w App Store firmy Apple lub Google Play Store, jeśli chcesz zarobić na swoim dziele (lub po prostu chcesz, żeby ludzie w nie grali).

Construct 2

Jest to kolejne potężne narzędzie, które pozwala tworzyć gry 2D z edytorem wizualnym podobnym do interfejsu Game Maker Studio, ale z większą ilością funkcji, w tym wsparciem dla fizyki i wbudowaną integracją sklepu z aktywami, więc możesz na tym programie stworzyć już coś bardziej skomplikowanego.

Jak zlecić stworzenie gry komuś innemu?

Jeśli nie stać Cię na studio, to zawsze możesz wynająć programistę na pewien okres czasu albo do konkretnego projektu. Na stronie  https://incat.com.pl/body-leasing/ możesz znaleźć odpowiedniego specjalistę. Tworzenie gier nie jest łatwe, więc jeśli nie chcesz tracić czasu na naukę oprogramowania, to zatrudnienie pracownika wydaje się idealnym rozwiązaniem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Minimalizm w wystroju wnętrz – jak go osiągnąć?
Minimalizm w wystroju wnętrz – jak go osiągnąć?
Styl minimalistyczny staje się coraz bardziej popularny. Jego estetyka oraz surowy klimat urzeka wiele osób. Na co warto postawić jeśli […]
Jak wygląda laserowe usuwanie tatuażu?
Jak wygląda laserowe usuwanie tatuażu?
Laserowe usuwanie tatuaży to stosunkowo nowa procedura, która wykorzystuje technologię laserową do rozbijania i usuwania tatuaży. Proces może być niewygodny, […]
Podział majątku – co zrobić, żeby nie zostać z niczym?
Podział majątku – co zrobić, żeby nie zostać z niczym?
Małżeństwo zawsze wiąże się z dużą odpowiedzialnością, ponieważ wymaga poświęcenia dla dobra wspólnego. Wchodząc w formalny związek trzeba zdawać sobie […]
Ostatnie wpisy