Papier pęczniejący dla osób niewidomych i słabowidzących
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Papier pęczniejący dla osób niewidomych i słabowidzących

Grafiki dla osób niewidzących powinny zostać wykonane w sposób umożliwiający ich dotykowe spostrzeganie. Liczą się przede wszystkim wypukłości, łatwe do rozpoznania za pośrednictwem dłoni i palców. Stosuje się w tym celu przede wszystkim specjalne gatunki papieru, w tym także papier pęczniejący. Poniżej przybliżamy jego specyfikę oraz podpowiadamy jak i dlaczego warto wybierać ten typ papieru. 

Papier pęczniejący – do tworzenia wypukłych grafik 

Grafiki wykonane na papierze pęczniejącym to produkty dedykowane dla osób niewidzących oraz słabowidzących, które w inny sposób nie są w stanie odbierać treści „graficznych”. Papier wykorzystywany w tym celu charakteryzuje się specjalnymi właściwościami. 

Pod wpływem ekspozycji na wysokie temperatury zwiększa się jego objętość w wybranych partiach. Nie pęcznieje jednak cały, a jedynie w miejscach, gdzie zostały zastosowane kolorowe tusze lub atramenty. Papier do wykonywania oraz zamawiania gotowych grafik znajdziesz pod linkiem: http://sklep.altix.pl/pl/grafiki-na-papierze-peczniejacym.

Do wykonywania grafik wykorzystuje się specjalne wygrzewarki, które oddziałując na tusz, powodują powstawanie wypukłości. Jest to świetny sposób, by stworzyć grafiki edukacyjne, które pomogą Twoim uczniom lub pacjentom uzyskać nowe kompetencje w zakresie wiedzy o świecie. 

Większość grafik wypukłych wykonywana jest w formacie A3 lub A4, wystarczająco dużych, by na ich powierzchni zmieściły się liczne i rozbudowane przedstawienia o odmiennym stopniu wypukłości. Warto podkreślić, że kolorystyka grafik wypukłych może być, a nawet powinna, maksymalnie rozbudowana, co pozwoli na stworzenie maksymalnie realistycznych przedstawień.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najlepsze kurorty narciarskie za granicą
Najlepsze kurorty narciarskie za granicą
Sezon narciarski coraz bliżej, dlatego warto już teraz zastanowić się nad wyborem najlepszego kierunku. Na polskich stokach często brakuje odpowiedniego […]
Każda złota rączka, powinna mieć ulubiony sklep z narzędziami!
Każda złota rączka, powinna mieć ulubiony sklep z narzędziami!
Jeśli chodzi o domowe majsterkowanie i inne sprawunki, warto mieć pod ręką sprawdzony i zaufany lokal, w którym znajdziesz wszystko, […]
O jakich kwestiach należy pamiętać organizując pogrzeb dla bliskiej osoby?
O jakich kwestiach należy pamiętać organizując pogrzeb dla bliskiej osoby?
Śmierć bliskiej nam osoby oznacza dla nas trudne chwile w życiu. Musimy zmierzyć się ze stratą, jednocześnie konieczne jest zorganizowanie […]
Ostatnie wpisy