Kto i w jaki sposób może ściągnąć dług?
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kto i w jaki sposób może ściągnąć dług?

Gdy z dobrego serca pożyczamy komuś pieniądze, zazwyczaj liczymy na to, że odda on je w terminie. Takie sytuacje mają miejsce szczególnie w przypadku, kiedy naszym dłużnikiem jest dobry znajomy, lub przyjaciel albo członek rodziny. Wtedy nie zważając na konsekwencje, udzielamy pożyczki.

Pamiętajmy, że za każdym udzielonym kredytem musimy spisać umowę, bo bez tego pożyczka będzie nieważna. Niestety czasami pomimo tego, iż zadbaliśmy o wszystkie formalności i spisaliśmy umowę, nasz pożyczkobiorca zwleka z oddaniem długu. Wtedy mamy dwa wyjścia – albo w nieskończoność czekać, aż finalnie odda nam pieniądze, lub też powierzyć sprawę profesjonalistom.

Jak odzyskać pożyczone pieniądze?

Przede wszystkim nigdy nie należy dopuszczać się stosowania niedozwolonych metod w procesie odzyskiwania pożyczki. Jest to nieetyczne i nielegalne, poza tym dłużnik może nas zaskarżyć i to my będziemy mieli wtedy większe problemy, niż on sam.

Na szczęście na rynku istnieje wiele przedsiębiorstw, specjalizujących się w odzyskiwaniu długów, a ich domeną jest windykacja osób i firm. Robią to one metodami legalnymi, najpierw upominając dłużnika o konieczności oddania pożyczki pisemnie. Jeśli to nie przynosi rezultatów, podejmowane są inne działania, łącznie z wizytą komornika.

Firmy windykacyjne jednak starają się w pierwszej kolejności dochodzić swoich spraw metodą kompromisu i ugody. Często bywa, że dług rozkładany jest na raty. Jeżeli więc mamy dłużnika, który zalega nam ze spłatą pożyczki, poszukajmy ściąganie długów Poznań lub innym mieście i oddajmy sprawę w ręce profesjonalistów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakie ozdoby sezonowe warto zainwestować?
W jakie ozdoby sezonowe warto zainwestować?
Ozdoby sezonowe to coś, co każdy ma w swoim domu. Kolorowe dekoracje choinkowe, świąteczne obrusy i zastawy stołowe, a także […]
Ubranka dla niemowląt – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Ubranka dla niemowląt – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Wyjątkowo delikatna skóra niemowląt sprawia, że wybierając dla nich ubranka, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Miękkie i ciepłe […]
Czym się kierować przy wyborze psychoterapeuty dla swojego dziecka?
Czym się kierować przy wyborze psychoterapeuty dla swojego dziecka?
Coraz więcej osób korzysta z pomocy psychologicznej lub psychoterapeutycznej. Każdy chciałby udać się jednak do specjalisty, który jest zarówno doświadczony […]
Ostatnie wpisy