Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Krótka historia Chile – Musisz ją poznać!

Chile to państwo położone w Ameryce Południowej. Od północy graniczy z Peru, od północnego wschodu z Boliwią, od wschodu z Argentyną, a od południa z Przesmykiem Drake’a. Chile rości sobie również prawo do części Antarktydy zwanej Terytorium Antarktycznym (Antártida Chilena), które pokrywa się z roszczeniami Argentyny i Wielkiej Brytanii.

Historia Chile

Terytorium Chile jest zaludnione od co najmniej 4500 lat p.n.e. Do 1200 r. p.n.e. rolnictwo zostało wprowadzone w Dolinie Środkowej. Imperium Inków powstało w tym regionie w XV wieku. W 1541 roku kraj został skolonizowany przez Hiszpanię, niepodległość uzyskał w 1818 roku.

Po okresie niestabilności politycznej i dyktatury, Chile rozpoczęło proces modernizacji i rozwoju gospodarczego, który przyniósł dobrobyt do 1973 roku, kiedy to Augusto Pinochet obalił demokratyczne rządy i rozpoczął 17-letnią dyktaturę, w wyniku której zginęło lub zaginęło ponad 3000 osób. Dyktatura zakończyła się w 1990 roku wraz z przejściem do demokracji pod przywództwem cywilnym.

Chile dzisiaj

Chile cieszy się coraz wyższym standardem życia, z niską stopą bezrobocia i wysokim poziomem edukacji wśród obywateli. Jego gospodarka jest zróżnicowana i opiera się głównie na eksporcie, w tym miedzi, owoców, takich jak winogrona i jabłka, produktów rybnych, takich jak łosoś i krewetki, a także produktów leśnych, takich jak drewno z rodzimych lasów.

Santiago

W Chile jest wiele miast wartych odwiedzenia. Wycieczki do Chile organizowane są z całego świata. Najpopularniejsze to Santiago, czyli stolica Chile. Jest to kosmopolityczne miasto z wieloma ciekawymi miejscami do odwiedzenia i rzeczy do zrobienia. Santiago oferuje wspaniałe możliwości rekreacji na świeżym powietrzu, w tym pływanie w wielu basenach i jeziorach, wędrówki piesze lub rowerowe na wielu szlakach. Możesz również cieszyć się życiem nocnym tego ekscytującego miasta odwiedzając jeden z wielu klubów nocnych lub barów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najważniejsze cechy motoreduktorów
Najważniejsze cechy motoreduktorów
Motoreduktory są maszynami napędowymi stanowiącymi zintegrowane zespolenie napędu elektrycznego z przekładnią mechaniczną oraz komponentami dodatkowymi. Charakteryzują się one zwartą budową, […]
Jak zrobić samemu funkcjonalne biurko?
Jak zrobić samemu funkcjonalne biurko?
Piękne i wygodne biurko jest marzeniem każdego, kto spędza przy nim dużo czasu. Bez względu na to czy będzie służyło […]
Jak można pomóc zwierzętom przebywającym w schronisku?
Jak można pomóc zwierzętom przebywającym w schronisku?
Zwierzęta potrafią być dla ludzi prawdziwymi przyjaciółmi. Cechuje je lojalność, oddanie i umiejętność poprawienia nastroju swojego właściciela. Niestety, nie zawsze […]
Ostatnie wpisy