Jakimi sposobami, można otrzymać lepszej jakości wodę w biurze i w domu?
Technologie
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jakimi sposobami, można otrzymać lepszej jakości wodę w biurze i w domu?

Woda dostarczana do domów, mieszkań i zakładów pracy rurami wodociągowymi teoretycznie powinna być czysta i zdatna do picia. Jednak nie zawsze i nie wszędzie takie warunki są spełnione, stąd wiele osób przed wypiciem wodę przegotowuje. Nie wszędzie mamy taką możliwość, poza tym ciecz po przegotowaniu traci część ze swoich właściwości, a przede wszystkim zyskuje nieprzyjemny smak. Dlatego też postanowiliśmy sprawdzić co zrobić, by zawsze mieć dostęp do zdrowej i czystej wody bieżącej.

Zakładamy filtry kranowe

Jeśli ciecz ma być pobierana bezpośrednio z wodociągów, najlepszym wyjściem jest założenie specjalnego filtra. Wyłapie on wszelkie zanieczyszczenia stałe, doprowadzi do zabicia bakterii i zarazków, oraz nada wodzie lepszy smak. Po zamontowaniu, będzie możliwe wlanie jej prosto z kranu do szklanki i wypicie, bez konieczności przegotowywania w czajniku. Montaż układu filtrującego jest prosty i każdy sobie z nim poradzi. Dobrze jest w tym celu wykorzystać specjalne wylewki kranowe, które możemy znaleźć choćby na tej stronie: https://sklep.water-star.pl/aquafilter-m-9.html. Do każdej z nich zakładamy wkład filtrujący i to wszystko – mamy w pełni działający system.

Dodatkowo można zdecydować się na wkłady jonizujące, które potrafią w ten sposób usunąć przykry zapach z wody intensywnie chlorowanej. Problem ten pojawia się głównie w mniejszych miejscowościach lub też wtedy, gdy mieszkamy w pobliżu stacji uzdatniającej. W przypadku dużej ilości zanieczyszczeń stałych, takich jak paprochy czy odrywające się fragmenty wewnętrznego poszycie starych rur, warto zakupić także filtry do słuchawek prysznicowych oraz do pralki.

Uruchamiamy dystrybutor

W przypadku biurowców, montaż filtrów w każdej toalecie i łazience może nie być najlepszym pomysłem. Pracownicy z resztą niechętnie korzystają z wody pobranej w takich miejscach, ponieważ z kranów i umywalek korzysta mnóstwo osób. Tutaj odpowiednim wyjściem z sytuacji wydaje się być uruchomienie specjalnego dystrybutora. Wodę do niego zamawiamy z zewnętrznego źródła, jest ona już przefiltrowana i bogata w odpowiednie minerały. Zależnie od wielkości urządzenia, w bukłakach może mieścić się od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu litrów cieczy.

Dodatkowo prawie każdy dystrybutor do wody posiada układ chłodzący, który umożliwia pobieranie wody o obniżonej temperaturze, bezpośrednio z dodatkowego kurka. Jest to rozwiązanie bardzo pomocne latem, gdy pracownicy potrzebują trochę ochłody w wyjątkowo upalne dni. By chłodzenie działało, wystarczy tylko podłączyć wtyczkę dystrybutora do gniazdka sieciowego 230 V.

Mamy nadzieję, że dobrze wyjaśniliśmy sposoby, dzięki którym polepszymy jakość wody pitnej w domu, mieszkaniu i miejscu pracy. Pamiętajmy, że dobra w smaku i odpowiednio oczyszczona ciecz jest gwarantem pozytywnego samopoczucia i zdrowia. Dlatego też niezależnie od miejsca zamieszkania warto zakładać filtry do wody bieżącej, a w miejscach pracy udostępniać już przefiltrowaną i nasyconą minerałami ciecz z dystrybutora.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zorganizować wakacje małym kosztem?
Jak zorganizować wakacje małym kosztem?
Wakacje to dosyć duży wydatek, szczególnie gdy w naszym życiu pojawiają się dzieci. Niezależnie od tego, czy planujemy urlop w […]
Dlaczego warto kupić dobre buty damskie?
Dlaczego warto kupić dobre buty damskie?
Obuwie pełni kilka istotnych funkcji. Podstawową jest oczywiście ochrona stóp podczas przemieszczania się po różnego rodzaju podłożu. Druga natomiast ściśle […]
Jak powinno wyglądać zaproszenie na wesele?
Jak powinno wyglądać zaproszenie na wesele?
Zaproszenia ślubne są pierwszym krokiem w składaniu razem twojego specjalnego dnia. Niezależnie od tego, czy robisz je samodzielnie, czy zamawiasz […]
Ostatnie wpisy