Jakimi sposobami, można otrzymać lepszej jakości wodę w biurze i w domu?
Technologie
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jakimi sposobami, można otrzymać lepszej jakości wodę w biurze i w domu?

Woda dostarczana do domów, mieszkań i zakładów pracy rurami wodociągowymi teoretycznie powinna być czysta i zdatna do picia. Jednak nie zawsze i nie wszędzie takie warunki są spełnione, stąd wiele osób przed wypiciem wodę przegotowuje. Nie wszędzie mamy taką możliwość, poza tym ciecz po przegotowaniu traci część ze swoich właściwości, a przede wszystkim zyskuje nieprzyjemny smak. Dlatego też postanowiliśmy sprawdzić co zrobić, by zawsze mieć dostęp do zdrowej i czystej wody bieżącej.

Zakładamy filtry kranowe

Jeśli ciecz ma być pobierana bezpośrednio z wodociągów, najlepszym wyjściem jest założenie specjalnego filtra. Wyłapie on wszelkie zanieczyszczenia stałe, doprowadzi do zabicia bakterii i zarazków, oraz nada wodzie lepszy smak. Po zamontowaniu, będzie możliwe wlanie jej prosto z kranu do szklanki i wypicie, bez konieczności przegotowywania w czajniku. Montaż układu filtrującego jest prosty i każdy sobie z nim poradzi. Dobrze jest w tym celu wykorzystać specjalne wylewki kranowe, które możemy znaleźć choćby na tej stronie: https://sklep.water-star.pl/aquafilter-m-9.html. Do każdej z nich zakładamy wkład filtrujący i to wszystko – mamy w pełni działający system.

Dodatkowo można zdecydować się na wkłady jonizujące, które potrafią w ten sposób usunąć przykry zapach z wody intensywnie chlorowanej. Problem ten pojawia się głównie w mniejszych miejscowościach lub też wtedy, gdy mieszkamy w pobliżu stacji uzdatniającej. W przypadku dużej ilości zanieczyszczeń stałych, takich jak paprochy czy odrywające się fragmenty wewnętrznego poszycie starych rur, warto zakupić także filtry do słuchawek prysznicowych oraz do pralki.

Uruchamiamy dystrybutor

W przypadku biurowców, montaż filtrów w każdej toalecie i łazience może nie być najlepszym pomysłem. Pracownicy z resztą niechętnie korzystają z wody pobranej w takich miejscach, ponieważ z kranów i umywalek korzysta mnóstwo osób. Tutaj odpowiednim wyjściem z sytuacji wydaje się być uruchomienie specjalnego dystrybutora. Wodę do niego zamawiamy z zewnętrznego źródła, jest ona już przefiltrowana i bogata w odpowiednie minerały. Zależnie od wielkości urządzenia, w bukłakach może mieścić się od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu litrów cieczy.

Dodatkowo prawie każdy dystrybutor do wody posiada układ chłodzący, który umożliwia pobieranie wody o obniżonej temperaturze, bezpośrednio z dodatkowego kurka. Jest to rozwiązanie bardzo pomocne latem, gdy pracownicy potrzebują trochę ochłody w wyjątkowo upalne dni. By chłodzenie działało, wystarczy tylko podłączyć wtyczkę dystrybutora do gniazdka sieciowego 230 V.

Mamy nadzieję, że dobrze wyjaśniliśmy sposoby, dzięki którym polepszymy jakość wody pitnej w domu, mieszkaniu i miejscu pracy. Pamiętajmy, że dobra w smaku i odpowiednio oczyszczona ciecz jest gwarantem pozytywnego samopoczucia i zdrowia. Dlatego też niezależnie od miejsca zamieszkania warto zakładać filtry do wody bieżącej, a w miejscach pracy udostępniać już przefiltrowaną i nasyconą minerałami ciecz z dystrybutora.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W co wyposażyć domową szklarnię?
W co wyposażyć domową szklarnię?
Przydomowa, niewielka szklarnia to doskonałe miejsce do hodowli przede wszystkim warzyw (pomidorów, ogórków, szczypioru, bakłażanów itp.), kwiatów oraz ziół. Zapewnia […]
Plusy ogrzewania domu pelletem
Plusy ogrzewania domu pelletem
Pellet drzewny to paliwo określane mianem zielonego węgla, ponieważ posiada podobną wartość energetyczną, ale jest znacznie bardziej przyjazny dla środowiska […]
Zaczynam naukę na snowboardzie. Od czego należy zacząć?
Zaczynam naukę na snowboardzie. Od czego należy zacząć?
Sezon zimowy w pełni. To wyśmienity czas na podjęcie wyzwania i naukę jazdy na snowboardzie. Wiele osób w skrytości serca […]
Ostatnie wpisy