Jakiego rodzaju płytki zakupić do własnej łazienki?
Mieszkanie
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jakiego rodzaju płytki zakupić do własnej łazienki?

Wybór płytek w dzisiejszych czasach wielu osobom spędza sen z powiek. Na rynku znajdziemy setki różnych wzorów, rozmiarów i odmian kolorystycznych. Jak więc podjąć tą decyzję szybko i skutecznie?

Podstawą są parametry płytki!

Łazienka jest miejscem w którym płytki muszą znosić dużo więcej niż np w salonie, są one narażone na regularne zachlapania dlatego przed kupnem należy zwrócić uwagę na poziom nasiąkliwości płytki. Jest to parametr informujący o porowatości materiału z którego wykonana jest płytka, im wskaźnik ten jest większy tym płytka bardziej narażona jest na działanie detergentów, zaplamienia oraz pękanie pod wpływem zmian temperatur. Płytki położone na podłodze łazienki nie powinny mieć nasiąkliwości większej niż 6% a maksymalną wartością kafelek naściennych jest 10%. 

W przypadku podłogi w łazience należy zwrócić również uwagę na poziom antypoślizgowości płytki. Producenci oznaczają go symbolami od: R9 do R13 gdzie R13 to płytka o najwyższej przyczepności. Do domowych łazienek optymalny jest poziom R9 lub R10.

Czy Rozmiar ma znaczenie?

Na rynku występuje wiele różnych wariantów wielkościowych płytek, wybierając kafelki należy pamiętać o prostej zasadzie: Duże płytki powiększają optycznie pomieszczenie jednak są one dość ciężkie i trudne w montażu. Liczne przycinanie płytki może zniweczyć efekt końcowy. Dlatego nie zawsze są one dobrym rozwiązaniem.

Wzór i połysk, a może jednolita matowa barwa?

Odcień płytek to indywidualna decyzja każdego konsumenta, Należy jednak pamiętać, że w zależności od barwy i znajdującego się na płytce wzoru bardziej lub mniej zauważalny będzie brud i kurz. Dla osób nieprzepadających za ciągłym sprzątaniem idealnymi mogą okazać się kafelki drewnopodobne lub o nieregularnym wzorze. Z kolei płytki jednolite będzie trzeba sprzątać trochę częściej. Natomiast jeśli chodzi o połysk to im ciemniejsza kafelka tym wyraźniej się ona błyszczy ale szybciej zauważalne zostaną oznaki zużycia.

Podsumowując znając parametry i nasze osobiste preferencje wybór płytki nie powinien być żadnym problemem. Mając już odpowiednią wiedzę można wybrać płytki idealne do swoich upodobań. Osoby zainteresowane mogą z powodzeniem je zakupić pod adresem https://jeta.pl/oferta/198-aparici.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na czym polega proces osuszania budynku?
Na czym polega proces osuszania budynku?
Celem osuszania budynku jest usunięcie z niego wilgoci, aby zapobiec lub spowolnić dalsze szkody. Można to zrobić na różne sposoby, […]
Ubranka dla niemowląt – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Ubranka dla niemowląt – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Wyjątkowo delikatna skóra niemowląt sprawia, że wybierając dla nich ubranka, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Miękkie i ciepłe […]
Kontrola dostępu w firmie – czy jest to udogodnienie?
Kontrola dostępu w firmie – czy jest to udogodnienie?
Bezpieczeństwo naszej firmy jest najważniejsze. Dlatego wielu właścicieli przedsiębiorstw stara się zapewnić swoim organizacjom dobrą sytuację finansową. Oprócz tego jednak […]
Ostatnie wpisy