Jakiego rodzaju płytki zakupić do własnej łazienki?
Mieszkanie
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jakiego rodzaju płytki zakupić do własnej łazienki?

Wybór płytek w dzisiejszych czasach wielu osobom spędza sen z powiek. Na rynku znajdziemy setki różnych wzorów, rozmiarów i odmian kolorystycznych. Jak więc podjąć tą decyzję szybko i skutecznie?

Podstawą są parametry płytki!

Łazienka jest miejscem w którym płytki muszą znosić dużo więcej niż np w salonie, są one narażone na regularne zachlapania dlatego przed kupnem należy zwrócić uwagę na poziom nasiąkliwości płytki. Jest to parametr informujący o porowatości materiału z którego wykonana jest płytka, im wskaźnik ten jest większy tym płytka bardziej narażona jest na działanie detergentów, zaplamienia oraz pękanie pod wpływem zmian temperatur. Płytki położone na podłodze łazienki nie powinny mieć nasiąkliwości większej niż 6% a maksymalną wartością kafelek naściennych jest 10%. 

W przypadku podłogi w łazience należy zwrócić również uwagę na poziom antypoślizgowości płytki. Producenci oznaczają go symbolami od: R9 do R13 gdzie R13 to płytka o najwyższej przyczepności. Do domowych łazienek optymalny jest poziom R9 lub R10.

Czy Rozmiar ma znaczenie?

Na rynku występuje wiele różnych wariantów wielkościowych płytek, wybierając kafelki należy pamiętać o prostej zasadzie: Duże płytki powiększają optycznie pomieszczenie jednak są one dość ciężkie i trudne w montażu. Liczne przycinanie płytki może zniweczyć efekt końcowy. Dlatego nie zawsze są one dobrym rozwiązaniem.

Wzór i połysk, a może jednolita matowa barwa?

Odcień płytek to indywidualna decyzja każdego konsumenta, Należy jednak pamiętać, że w zależności od barwy i znajdującego się na płytce wzoru bardziej lub mniej zauważalny będzie brud i kurz. Dla osób nieprzepadających za ciągłym sprzątaniem idealnymi mogą okazać się kafelki drewnopodobne lub o nieregularnym wzorze. Z kolei płytki jednolite będzie trzeba sprzątać trochę częściej. Natomiast jeśli chodzi o połysk to im ciemniejsza kafelka tym wyraźniej się ona błyszczy ale szybciej zauważalne zostaną oznaki zużycia.

Podsumowując znając parametry i nasze osobiste preferencje wybór płytki nie powinien być żadnym problemem. Mając już odpowiednią wiedzę można wybrać płytki idealne do swoich upodobań. Osoby zainteresowane mogą z powodzeniem je zakupić pod adresem https://jeta.pl/oferta/198-aparici.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Tworzenie gier – jak zacząć?
Tworzenie gier – jak zacząć?
Tworzenie gry wideo nigdy nie było łatwiejsze. Istnieje wiele różnych pakietów oprogramowania, które pozwalają każdemu stworzyć własną grę, a wiele […]
W jakie meble najlepiej jest urządzić wnętrze kuchni?
W jakie meble najlepiej jest urządzić wnętrze kuchni?
Praktyczne i atrakcyjne wnętrza to efekt odpowiedniego projektu – uwzględniającego walory wizualne oraz aspekt użytkowy. Bez większego problemu można taką […]
Prawa dziecka i ich ochrona
Prawa dziecka i ich ochrona
Każdy człowiek posiada prawa, które bezwzględnie powinny być przestrzegane i egzekwowane. Ta sama zasada dotyczy także dzieci. Chociaż nie są […]
Ostatnie wpisy