Jakie suplementy powinniśmy przyjmować, aby zbudować mięśnie?
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie suplementy powinniśmy przyjmować, aby zbudować mięśnie?

Aby budować mięśnie, należy stosować dietę bogatą w białko i kalorie. Białko pomaga budować mięśnie, podczas gdy kalorie dostarczają energii potrzebnej do wzrostu mięśni.

Wystarczająca ilość białka w diecie

Aby uzyskać wystarczającą ilość białka, należy spożywać co najmniej 0,8 grama na kilogram ciała każdego dnia. Na przykład, jeśli ważysz 68 kilogramów, będziesz potrzebował co najmniej 120 gramów białka każdego dnia. Ta dieta musi również zawierać wystarczające ilości węglowodanów i tłuszczu.

Suplementacja

Oprócz stosowania zdrowej diety, wielu kulturystów przyjmuje suplementy w celu zwiększenia swojej wydajności. Przyjmowanie suplementów może pomóc w uzyskaniu większej masy mięśniowej i poprawić wyniki treningów. Oto kilka suplementów, które mogą pomóc:

Białko serwatki

Białko serwatki w proszku jest wykonane z izolatu białka mleka zwanego serwatką. Zawiera on wszystkie dziewięć niezbędnych aminokwasów, których organizm potrzebuje do efektywnego budowania mięśni. Białko serwatkowe jest uważane za jeden z najskuteczniejszych dostępnych suplementów, ponieważ jest szybko trawione i szybko dostaje się do krwiobiegu.Izolat białka serwatkowego zawiera mniej laktozy niż inne rodzaje serwatki i ma wyższy poziom aminokwasów rozgałęzionych (BCAA), takich jak leukocyty i izoleucyna, które są ważne dla budowy mięśni.

Kreatyna

Kreatyna powstaje z trzech aminokwasów: glicyny, argininy i metioniny. Pomaga zwiększyć poziom ATP w komórkach mięśniowych i zwiększa Twoją zdolność do intensywnych ćwiczeń. Kreatyna jest najbardziej skuteczna w połączeniu z białkiem serwatkowym, ponieważ pomaga budować więcej beztłuszczowej tkanki mięśniowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak urządzić nowy dom?
Jak urządzić nowy dom?
Urządzenie nowego domu to nie lada dylemat. Zazwyczaj budowa pochłania sporo naszych pieniędzy, dlatego z porządnym urządzeniem lokum wiele osób […]
Jakie biurko będzie odpowiednie do biura?
Jakie biurko będzie odpowiednie do biura?
Współcześnie obowiązujące trendy w zakresie biurek przeznaczonych stricte do biur stawiają przede wszystkim na zaawansowaną ergonomię oraz maksymalną personalizację miejsca […]
Czy światłem można zmienić nastrój w mieszkaniu?
Czy światłem można zmienić nastrój w mieszkaniu?
Światło dzienne to ten rodzaj oświetlenia, przy którym nam się najlepiej funkcjonuje. Niemożliwym jest jednak, by zapewnić jego stały dopływ […]
Ostatnie wpisy