Jakie suplementy powinniśmy przyjmować, aby zbudować mięśnie?
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie suplementy powinniśmy przyjmować, aby zbudować mięśnie?

Aby budować mięśnie, należy stosować dietę bogatą w białko i kalorie. Białko pomaga budować mięśnie, podczas gdy kalorie dostarczają energii potrzebnej do wzrostu mięśni.

Wystarczająca ilość białka w diecie

Aby uzyskać wystarczającą ilość białka, należy spożywać co najmniej 0,8 grama na kilogram ciała każdego dnia. Na przykład, jeśli ważysz 68 kilogramów, będziesz potrzebował co najmniej 120 gramów białka każdego dnia. Ta dieta musi również zawierać wystarczające ilości węglowodanów i tłuszczu.

Suplementacja

Oprócz stosowania zdrowej diety, wielu kulturystów przyjmuje suplementy w celu zwiększenia swojej wydajności. Przyjmowanie suplementów może pomóc w uzyskaniu większej masy mięśniowej i poprawić wyniki treningów. Oto kilka suplementów, które mogą pomóc:

Białko serwatki

Białko serwatki w proszku jest wykonane z izolatu białka mleka zwanego serwatką. Zawiera on wszystkie dziewięć niezbędnych aminokwasów, których organizm potrzebuje do efektywnego budowania mięśni. Białko serwatkowe jest uważane za jeden z najskuteczniejszych dostępnych suplementów, ponieważ jest szybko trawione i szybko dostaje się do krwiobiegu.Izolat białka serwatkowego zawiera mniej laktozy niż inne rodzaje serwatki i ma wyższy poziom aminokwasów rozgałęzionych (BCAA), takich jak leukocyty i izoleucyna, które są ważne dla budowy mięśni.

Kreatyna

Kreatyna powstaje z trzech aminokwasów: glicyny, argininy i metioniny. Pomaga zwiększyć poziom ATP w komórkach mięśniowych i zwiększa Twoją zdolność do intensywnych ćwiczeń. Kreatyna jest najbardziej skuteczna w połączeniu z białkiem serwatkowym, ponieważ pomaga budować więcej beztłuszczowej tkanki mięśniowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak skutecznie dbać o włosy w sezonie letnim?
Jak skutecznie dbać o włosy w sezonie letnim?
Włosy są narażone na wiele czynników zewnętrznych, które uszkadzają ich strukturę. Stają się łamliwe i suche, przez co nie czujesz […]
Roboty przemysłowe, czyli przyszłość przemysłu
Roboty przemysłowe, czyli przyszłość przemysłu
Maszyny te są obecnie szeroko wykorzystywane w produkcji do wykonywania zadań wymagających siły i precyzji wykraczających poza to, co może […]
Co będzie potrzebne do samodzielnego wędzenia?
Co będzie potrzebne do samodzielnego wędzenia?
Samodzielne wędzenie to doskonały sposób na uzyskanie produktów swojskich wysokiej jakości o znanym i dobrym składzie. Jest to możliwie dzięki […]
Ostatnie wpisy