Jakie narzędzia warto wozić w aucie?
Technologie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie narzędzia warto wozić w aucie?

Drobne usterki bywają niemiłym zaskoczeniem podczas podróży samochodem. Warto zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami. Kilka podstawowych narzędzi oraz drobnych akcesoriów pozwoli samodzielnie poradzić sobie z wieloma problemami, które mogą przydarzyć się w trasie. Dzięki kompletowi narzędzi można całkowicie pozbyć się usterki, bądź uporać się z nią na tyle, by bezpiecznie dojechać do mechanika.

Zestaw umożliwiający zmianę koła

Kłopotem, który może spotkać kierowcę podczas jazdy jest przebicie opony. Tego rodzaju przykra niespodzianka może przytrafić się zarówno w nowym, jak i używanym samochodzie. Wprawdzie koło zapasowe nie należy do regulowanego przepisami, obowiązkowego wyposażenia samochodu, jednak warto mieć je dla własnego poczucia bezpieczeństwa. Do wymiany koła potrzebnych jest kilka narzędzi. Wśród nich powinny znaleźć się: klucz do kół, śrubokręt oraz lewarek.

Bezpieczniki i żarówki

Przepalenie żarówki lub bezpiecznika często może przytrafić się w trakcie eksploatacji pojazdu. W wielu takich sytuacjach kierowca jest w stanie poradzić sobie samodzielnie z wymianą. Warunkiem jest posiadanie w samochodzie zamienników dla zużytych części. Z tego powodu każdy zaradny właściciel auta powinien wyposażyć się w zestaw żarówek i bezpieczników odpowiednich dla danej marki pojazdu.

Zestawy narzędzi, które przydadzą się w samochodzie wcale nie muszą być duże. Wystarczy niewielka skrzynka zawierająca śrubokręty płaskie i krzyżykowe w popularnych rozmiarach, klucze płaskie, oczkowe i nasadowe oraz klucz do kół. Przydatnym akcesorium, którego nie powinno zabraknąć w kompaktowym zestawie narzędzi są kombinerki. W samochodzie wyposażonym w podstawowy sprzęt naprawczy bez trudu można w razie potrzeby samodzielnie dokręcić drobny element czy odpiąć akumulator.

Oprócz podręcznego kompletu narzędzi, warto mieć w samochodzie kilka dodatkowych drobiazgów, które mogą być przydatne podczas drobnych napraw. Wśród nich powinny się znaleźć rękawiczki, dzięki którym uniknie się zabrudzenie czy otarcia dłoni, latarka, by doświetlić wybrane miejsce naprawy oraz mocna taśma klejąca, która ułatwi prowizoryczne przymocowanie niedużego elementu. W samochodzie przyda się również również preparat ułatwiający odkręcenie zaśniedziałych śrub.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak ogrzać dom? Najlepsze 4 sposoby
Jak ogrzać dom? Najlepsze 4 sposoby
Istnieje wiele różnych sposobów na ogrzewanie domu. Niektóre z nich są bardziej powszechne niż inne, ale każdy ma swoje własne […]
Jakie są rodzaje kortów tenisowych?
Jakie są rodzaje kortów tenisowych?
Istnieją trzy podstawowe rodzaje kortów tenisowych: gliniane, trawiaste i twarde. Każda z tych nawierzchni ma swoje unikalne cechy, które wpływają […]
Ile kosztują żele do paznokci?
Ile kosztują żele do paznokci?
Żele uv to produkty, które zyskały nieprzeciętną popularność wśród kobiet, które dbają o wygląd swoich paznokci. Co ważne, większość płci […]
Ostatnie wpisy