Jakie narzędzia warto wozić w aucie?
Technologie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie narzędzia warto wozić w aucie?

Drobne usterki bywają niemiłym zaskoczeniem podczas podróży samochodem. Warto zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami. Kilka podstawowych narzędzi oraz drobnych akcesoriów pozwoli samodzielnie poradzić sobie z wieloma problemami, które mogą przydarzyć się w trasie. Dzięki kompletowi narzędzi można całkowicie pozbyć się usterki, bądź uporać się z nią na tyle, by bezpiecznie dojechać do mechanika.

Zestaw umożliwiający zmianę koła

Kłopotem, który może spotkać kierowcę podczas jazdy jest przebicie opony. Tego rodzaju przykra niespodzianka może przytrafić się zarówno w nowym, jak i używanym samochodzie. Wprawdzie koło zapasowe nie należy do regulowanego przepisami, obowiązkowego wyposażenia samochodu, jednak warto mieć je dla własnego poczucia bezpieczeństwa. Do wymiany koła potrzebnych jest kilka narzędzi. Wśród nich powinny znaleźć się: klucz do kół, śrubokręt oraz lewarek.

Bezpieczniki i żarówki

Przepalenie żarówki lub bezpiecznika często może przytrafić się w trakcie eksploatacji pojazdu. W wielu takich sytuacjach kierowca jest w stanie poradzić sobie samodzielnie z wymianą. Warunkiem jest posiadanie w samochodzie zamienników dla zużytych części. Z tego powodu każdy zaradny właściciel auta powinien wyposażyć się w zestaw żarówek i bezpieczników odpowiednich dla danej marki pojazdu.

Zestawy narzędzi, które przydadzą się w samochodzie wcale nie muszą być duże. Wystarczy niewielka skrzynka zawierająca śrubokręty płaskie i krzyżykowe w popularnych rozmiarach, klucze płaskie, oczkowe i nasadowe oraz klucz do kół. Przydatnym akcesorium, którego nie powinno zabraknąć w kompaktowym zestawie narzędzi są kombinerki. W samochodzie wyposażonym w podstawowy sprzęt naprawczy bez trudu można w razie potrzeby samodzielnie dokręcić drobny element czy odpiąć akumulator.

Oprócz podręcznego kompletu narzędzi, warto mieć w samochodzie kilka dodatkowych drobiazgów, które mogą być przydatne podczas drobnych napraw. Wśród nich powinny się znaleźć rękawiczki, dzięki którym uniknie się zabrudzenie czy otarcia dłoni, latarka, by doświetlić wybrane miejsce naprawy oraz mocna taśma klejąca, która ułatwi prowizoryczne przymocowanie niedużego elementu. W samochodzie przyda się również również preparat ułatwiający odkręcenie zaśniedziałych śrub.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zapewnić sobie komfortową podróż?
Jak zapewnić sobie komfortową podróż?
Wybór środka transportu jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie musisz podjąć, planując podróż. Będziesz musiał zdecydować, czy chcesz dotrzeć na […]
O czym pamiętać, wysyłając paczkę do UK?
O czym pamiętać, wysyłając paczkę do UK?
Obecnie bardzo wiele osób regularnie wysyła różne towary do Anglii – przede wszystkim do mieszkającej tam rodziny bądź znajomych. Najczęściej […]
Dekoracje na stoły weselne w stylu glamour
Dekoracje na stoły weselne w stylu glamour
Kompletując na ślub dodatki w stylu glamour, warto przemyśleć to, jakich elementów użyjemy, by zwrócić się do gości. Uczynić to […]
Ostatnie wpisy