Jakie dokumenty musi posiadać każda nieruchomość?
Mieszkanie
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie dokumenty musi posiadać każda nieruchomość?

Każda nieruchomość będąca własnością musi posiadać odpowiedni wykaz dokumentów. Bez względu czy jest to lokal mieszkalny, czy usługowy. Chociaż w życiu codziennym dokumenty te nie są za specjalnie potrzebne, to przy chęci sprzedaży zdecydowanie muszą zostać skompletowane.

Lokal mieszkalny

Własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego obliguje do posiadania aktu notarialnego zakupu nieruchomości, odpis z księgi wieczystej, ale dziś można sprawdzić księgi wieczyste online, ponadto zaświadczenie meldunkowe i o braku zadłużenia. Dodatkowo mieszkania spółdzielcze muszą posiadać dokument o przysługującym prawie do lokalu. Wszelkie zaświadczenia o stanie zadłużenia wystawia spółdzielnia.

Lokal użytkowy

W przypadku lokalu użytkowego formalności jest znacznie mniej. Niezbędne są dokumenty prawa do lokalu, dokument potwierdzający funkcję lokalu. Nie wolno zapominać oczywiście o wpisie w księgi wieczyste online.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak kupić opony bez nadwyrężania domowego budżetu?
Jak kupić opony bez nadwyrężania domowego budżetu?
Zakup opon może się wiązać z wydatkiem około tysiąca złotych. Dla wielu osób to duża kwota, która w znaczący sposób […]
Elewacja domu – materiały, koszty, inspiracje
Elewacja domu – materiały, koszty, inspiracje
Wykonanie elewacji budynku jest niezbędnym elementem do tego, aby zabezpieczyć jego bryłę przed działaniem niekorzystnych warunków zewnętrznych oraz warunków atmosferycznych. […]
Co to jest cybant?
Co to jest cybant?
Dla osób zajmujących się choć trochę majsterkowaniem, hydrauliką lub naprawą samochodów, słowo cybant nie jest obce. Jednak większość nie kojarzy […]
Ostatnie wpisy