Jak czyścić rolety i moskitiery?
Mieszkanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak czyścić rolety i moskitiery?

Rolety okienne stają się jedną z najbardziej popularnych form służących do osłony okna. Jednak żeby cały czas wyglądały tak pięknie, jak na początku, gdy je kupowaliśmy, to musimy o nie odpowiednio zadbać. Przede wszystkim powinniśmy regularnie czyścić rolety, dzięki czemu poprawimy estetykę wyglądu okna. Umożliwi nam to również bezawaryjne użytkowanie rolet rzymskich.

Rolety okienne mogą zostać wykonane z różnych materiałów, które różnie reagują na wodę lub detergenty. Dlatego zawsze przed czyszczeniem powinniśmy sprawdzić instrukcję od producenta dotyczącą pielęgnacji oraz konserwacji. Żeby nie dopuścić do większych zabrudzeń, powinniśmy roletę systematycznie odkurzać oraz przecierać delikatnie wilgotną ściereczką.

Jeżeli będzie dochodziło do licznych zabrudzeń albo mieszkamy w dzielnicy, gdzie jest duży ruch i przyjeżdżają bardzo często samochody, to możemy zdecydować się na profesjonalne pranie rolet rzymskich.

Jak poprawnie czyści się moskitiery?

Moskitiery są idealnymi produktami, kiedy mieszkamy na terenie obok lasów lub zbiorników wodnych, gdzie występują duże ilości owadów, które mogą utrudniać życie. Montując je w oknie oraz w drzwiach unikniemy problemu z osami oraz muchami, a także denerwującymi komarami. Jak każdy produkt, również moskitiery po dłuższym użytkowaniu potrzebują odświeżenia, ponieważ zbiera się na nich kurz, a pył osiadający na nich może zmniejszać widoczność i psuć całą estetykę wnętrza.

Moskitiery rolowane są bardzo proste w wyczyszczeniu i na początek powinniśmy je zdjąć z okna lub z drzwi, ale w taki sposób, aby nie zaciągnąć i nie naruszyć całej struktury. Do czyszczenia wystarczy nam wilgotna szmatka oraz płyn do prania, a także ciepła woda. Potrzebny będzie również ręcznik, który pomoże nam osuszyć całą moskitierę. Na początek wykonujemy pranie, a następnie płukanie i na końcu suszymy. Kiedy moskitiera wyschnie, to możemy ją ponownie zamontować w oknie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Świeczki czy kadzidełka – co wybrać?
Świeczki czy kadzidełka – co wybrać?
Każdy z nas lubi dodatki, które pięknie się prezentują i czynią naszą nieruchomość wyjątkową. Warto zainwestować zwłaszcza w takie akcesoria, […]
Piżama do spania – na jaki typ warto się zdecydować?
Piżama do spania – na jaki typ warto się zdecydować?
Piżama to element, który może znacząco wpłynąć na jakość naszego snu. Niestety większość z nas nie zwraca uwagi na to, […]
Przebieg serwisu wózka widłowego – jak wygląda krok po kroku?
Przebieg serwisu wózka widłowego – jak wygląda krok po kroku?
Wózki widłowe wymagają regularnych przeglądów technicznych oraz serwisowania. Wszystkie badania należy zapisywać w książce technicznej. Właściwe serwisowanie znacznie wpływa na […]
Ostatnie wpisy