Jak czyścić rolety i moskitiery?
Mieszkanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak czyścić rolety i moskitiery?

Rolety okienne stają się jedną z najbardziej popularnych form służących do osłony okna. Jednak żeby cały czas wyglądały tak pięknie, jak na początku, gdy je kupowaliśmy, to musimy o nie odpowiednio zadbać. Przede wszystkim powinniśmy regularnie czyścić rolety, dzięki czemu poprawimy estetykę wyglądu okna. Umożliwi nam to również bezawaryjne użytkowanie rolet rzymskich.

Rolety okienne mogą zostać wykonane z różnych materiałów, które różnie reagują na wodę lub detergenty. Dlatego zawsze przed czyszczeniem powinniśmy sprawdzić instrukcję od producenta dotyczącą pielęgnacji oraz konserwacji. Żeby nie dopuścić do większych zabrudzeń, powinniśmy roletę systematycznie odkurzać oraz przecierać delikatnie wilgotną ściereczką.

Jeżeli będzie dochodziło do licznych zabrudzeń albo mieszkamy w dzielnicy, gdzie jest duży ruch i przyjeżdżają bardzo często samochody, to możemy zdecydować się na profesjonalne pranie rolet rzymskich.

Jak poprawnie czyści się moskitiery?

Moskitiery są idealnymi produktami, kiedy mieszkamy na terenie obok lasów lub zbiorników wodnych, gdzie występują duże ilości owadów, które mogą utrudniać życie. Montując je w oknie oraz w drzwiach unikniemy problemu z osami oraz muchami, a także denerwującymi komarami. Jak każdy produkt, również moskitiery po dłuższym użytkowaniu potrzebują odświeżenia, ponieważ zbiera się na nich kurz, a pył osiadający na nich może zmniejszać widoczność i psuć całą estetykę wnętrza.

Moskitiery rolowane są bardzo proste w wyczyszczeniu i na początek powinniśmy je zdjąć z okna lub z drzwi, ale w taki sposób, aby nie zaciągnąć i nie naruszyć całej struktury. Do czyszczenia wystarczy nam wilgotna szmatka oraz płyn do prania, a także ciepła woda. Potrzebny będzie również ręcznik, który pomoże nam osuszyć całą moskitierę. Na początek wykonujemy pranie, a następnie płukanie i na końcu suszymy. Kiedy moskitiera wyschnie, to możemy ją ponownie zamontować w oknie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Do jakich wnętrz pasują antyki?
Do jakich wnętrz pasują antyki?
Unikalne, naznaczone upływem czasu meble nadają wnętrzom niesamowity klimat. Dzieje się tak nie tylko za sprawą ich wyjątkowej, zgoła odmiennej […]
3 niezbędne oprogramowania dla firm
3 niezbędne oprogramowania dla firm
Współcześnie nie jest możliwe sprawne prowadzenie firmy bez korzystania z zaawansowanego zaplecza technologicznego. Niezbędne okazują się zwłaszcza różnorodne programy komputerowe, […]
Jak odzyskać zaległe alimenty?
Jak odzyskać zaległe alimenty?
Dane szacunkowe wskazują, że z opłat alimentacyjnych nie wywiązuje się aż 80% osób, na które ten obowiązek został nałożony. To […]
Ostatnie wpisy