Czym kierować się przy wyborze psychologa?
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czym kierować się przy wyborze psychologa?

Znalezienie psychologa może być zniechęcające, ale jeśli szukasz pomocy z problemem emocjonalnym, może być warte wysiłku. Psycholog ma wieloletnie szkolenie i doświadczenie w pomaganiu ludziom w rozwiązywaniu ich problemów.

Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać:

Sprawdź ich kwalifikacje

Psychologowie muszą mieć stopień doktora, aby móc praktykować. Jeśli szukasz kogoś, kto ma doświadczenie w leczeniu konkretnego stanu lub rodzaju problemu, sprawdź, czy ma szkolenie i doświadczenie w tej kwestii tak jak psychologowie znajdujący się przykładowo na stronie https://centrumpsychologiczne.com/. Bądź ostrożny wobec osób, które twierdzą, że mają „specjalne moce” lub oferują szybkie rozwiązania.

Zapytaj o podejście i filozofię terapeuty

Jaki jest styl terapeuty? Czy jest podobny do tego, czego doświadczyłeś wcześniej? Jak wybierają klientów? Dlaczego zostali psychologami? Czy mają jakieś specjalne zainteresowania lub obszary wiedzy? Czy specjalizują się w leczeniu konkretnego rodzaju problemów? Jakie są ich opłaty?

Nie przyjmuj założeń dotyczących ilości czasu, który spędzicie razem

Ilość czasu spędzanego z każdym klientem różni się znacznie wśród praktyków – niektórzy mogą widzieć pięciu klientów dziennie, podczas gdy inni widzą jednego co tydzień lub dwa. Zapytaj, jak często możesz spodziewać się spotkań z terapeutą w trakcie leczenia i czy spotkania są zaplanowane w regularnych odstępach czasu.

Pytaj o poufność i prywatność

Poufność jest zmartwieniem wielu pacjentów zajmujących się zdrowiem psychicznym. Jeśli obawiasz się, że ktoś dowie się o Twoich wizytach, omów to z terapeutą podczas pierwszej sesji. Niektórzy terapeuci mogą poprosić o podpisanie formularza upoważniającego ich do rozmowy z innymi specjalistami zaangażowanymi w opiekę nad pacjentem; inni nie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Usterka świecy żarowej – jakie są najczęstsze przyczyny jej awarii?
Usterka świecy żarowej – jakie są najczęstsze przyczyny jej awarii?
Od lat niezmiernie popularne są samochody z silnikami wysokoprężnymi. Cechują się dobrymi osiągami i niskim zużyciem paliwa. Zarówno starsze jak […]
Dripper do kawy – do czego służy?
Dripper do kawy – do czego służy?
Każdy kawosz zaraz po przebudzeniu marzy o tym, aby sięgnąć po kubek mocnej kawy. Jednak aby zrobić ją dobrą i […]
Jak dopasować catering dietetyczny do swoich potrzeb?
Jak dopasować catering dietetyczny do swoich potrzeb?
Aby dopasować catering dietetyczny do swoich potrzeb, należy rozpocząć od ich rozpoznania. Oznacza to, że należy wiedzieć, czego oczekujemy od […]
Ostatnie wpisy