Czym kierować się przy wyborze psychologa?
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czym kierować się przy wyborze psychologa?

Znalezienie psychologa może być zniechęcające, ale jeśli szukasz pomocy z problemem emocjonalnym, może być warte wysiłku. Psycholog ma wieloletnie szkolenie i doświadczenie w pomaganiu ludziom w rozwiązywaniu ich problemów.

Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać:

Sprawdź ich kwalifikacje

Psychologowie muszą mieć stopień doktora, aby móc praktykować. Jeśli szukasz kogoś, kto ma doświadczenie w leczeniu konkretnego stanu lub rodzaju problemu, sprawdź, czy ma szkolenie i doświadczenie w tej kwestii tak jak psychologowie znajdujący się przykładowo na stronie https://centrumpsychologiczne.com/. Bądź ostrożny wobec osób, które twierdzą, że mają „specjalne moce” lub oferują szybkie rozwiązania.

Zapytaj o podejście i filozofię terapeuty

Jaki jest styl terapeuty? Czy jest podobny do tego, czego doświadczyłeś wcześniej? Jak wybierają klientów? Dlaczego zostali psychologami? Czy mają jakieś specjalne zainteresowania lub obszary wiedzy? Czy specjalizują się w leczeniu konkretnego rodzaju problemów? Jakie są ich opłaty?

Nie przyjmuj założeń dotyczących ilości czasu, który spędzicie razem

Ilość czasu spędzanego z każdym klientem różni się znacznie wśród praktyków – niektórzy mogą widzieć pięciu klientów dziennie, podczas gdy inni widzą jednego co tydzień lub dwa. Zapytaj, jak często możesz spodziewać się spotkań z terapeutą w trakcie leczenia i czy spotkania są zaplanowane w regularnych odstępach czasu.

Pytaj o poufność i prywatność

Poufność jest zmartwieniem wielu pacjentów zajmujących się zdrowiem psychicznym. Jeśli obawiasz się, że ktoś dowie się o Twoich wizytach, omów to z terapeutą podczas pierwszej sesji. Niektórzy terapeuci mogą poprosić o podpisanie formularza upoważniającego ich do rozmowy z innymi specjalistami zaangażowanymi w opiekę nad pacjentem; inni nie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co pomoże zwiększyć rozpoznawalność firmy?
Co pomoże zwiększyć rozpoznawalność firmy?
Konkurencja na rynku jest ogromna niezależnie od branży, dlatego firmy muszą nieustannie podejmować szereg działań promocyjnych, wprowadzać innowacje oraz doskonalić […]
Kiedy i jak wymienić tusz w drukarce?
Kiedy i jak wymienić tusz w drukarce?
Ochrona przed wysychaniem Drukarki atramentowe są stosunkowo tanie w zakupie i eksploatacji oraz zapewniają dobrą jakość druku. Trudno się więc […]
Jak dobrać rodzaj treningu do swoich potrzeb?
Jak dobrać rodzaj treningu do swoich potrzeb?
Obecnie panuje moda na zdrowy tryb życia, więc wiele osób podejmuje decyzję o uprawianiu określonej aktywności fizycznej. Podstawową motywacją jest […]
Ostatnie wpisy