Co ubrać na stok narciarski
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co ubrać na stok narciarski

Stok narciarski jest miejscem, gdzie chcemy być ubrani zarówno wygodnie oraz praktycznie, jak i modnie. Na stoku musimy mieć zapewnioną swobodę ruchu oraz ciepło. W sklepach znajdziemy mnóstwo propozycji, z których część może okazać się zupełnie nietrafiona.

Jak dobrać odpowiednią odzież na stok narciarski?

Przede wszystkim warto zacząć od bielizny. Powinna być ona elastyczna, dobrze przylegać do ciała i nie krępować ruchów. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest bielizna termoaktywna. To oznacza, że jest ona w stanie odprowadzić pot w przypadku kiedy będziemy w trakcie intensywnej aktywności fizycznej.

Drugim istotnym elementem garderoby jest bluza. Może być ona wykonana ze stretchu, polaru, a nawet softshellu. Istotną funkcją, jaką powinna spełniać bluza snowboardowa męska jest docieplenie ciała. Bardzo ważne jest to, aby umożliwiała skórze oddychanie oraz zatrzymywała ciepło przy skórze. Świetnym rozwiązaniem będzie np. bluza fox.

Kurtka jest kolejnym elementem, który należy do jednych z ważniejszych. Musi ona spełnić kilka podstawowych warunków. Kurtka ma być zarówno wodoodporna, jak i oddychająca. Dokładniej rzecz ujmując – musi odprowadzać parę wodną na zewnątrz materiału oraz chronić przed przenikaniem wilgoci z zewnątrz. Praktycznym rozwiązaniem jest pas biodrowy, który zabezpiecza przed dostaniem się śniegu pod kurtkę.
Spodnie narciarskie powinny zabezpieczać w podobny sposób jak kurtka. Zwróćmy uwagę na to, że spodnie narciarskie posiadają nieco inny krój niż snowboardowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy warto skorzystać z usług firmy eventowej?
Czy warto skorzystać z usług firmy eventowej?
Firmy eventowe zyskują wciąż na popularności. Nic dziwnego. Niełatwym zadaniem jest organizacja imprez okolicznościowych Radom ma do zaoferowania profesjonalne firmy […]
Jaką rolę pełni rozrusznik samochodowy?
Jaką rolę pełni rozrusznik samochodowy?
Jednym z bardzo ważnych komponentów samochodu osobowego jest rozrusznik. Przeciętny model składa się z niewielkiego łącznika elektromagnetycznego, silniczka napędowego, głowicy […]
Jakie elementy składają się na dobrze zorganizowaną spedycję?
Jakie elementy składają się na dobrze zorganizowaną spedycję?
Świat spedycji jest złożony i może być przytłaczający, zwłaszcza dla nowicjuszy. Ważne jest, aby zrozumieć, jak można skorzystać z usługi […]
Ostatnie wpisy