Aromamarketing – na czym polega?
Life & Style
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aromamarketing – na czym polega?

Co to jest?

Aromamarketing to stosunkowo nowa gałąź marketingu, która istnieje już od ponad 20 lat. Staje się coraz bardziej popularna ze względu na swoją skuteczność oraz fakt, że jest niedrogim sposobem na promocję firmy. Aromamarketing to wykorzystanie zapachu do wywołania emocjonalnej reakcji klientów.

Aromamarketing może być wykorzystywany na wiele różnych sposobów, od tworzenia przyjemnego aromatu na stoisku targowym do wykorzystania zapachów wbudowanych w opakowania produktów lub ubrania.

Jaki jest cel?

Celem aromamarketingu jest stworzenie pozytywnego skojarzenia pomiędzy Twoim produktem lub usługą a jego zapachem. Ideą tego skojarzenia jest to, że ludzie poczują się dobrze z Twoją marką już po samym jej powąchaniu!

Najczęstszą formą aromamarketingu jest stosowanie zapachów lub olejków eterycznych w środowiskach detalicznych, takich jak sklepy z artykułami gospodarstwa domowego i ogrodniczymi, sklepy odzieżowe i spożywcze.

Jeśli chcesz skorzystać z takiego rozwiązania, to sprawdź stronę: https://aromaprojekt.pl/aromamarketing/.

Historia

Aromaterapia istnieje od czasów starożytnych, ale dopiero w latach 80-tych, kiedy naukowcy zaczęli badać, jak zapach wpływa na ludzkie zachowanie, aromaty zaczęły być wykorzystywane na wiele sposobów, w tym w marketingu. Egipcjanie i Rzymianie używali olejków zapachowych, aby zamaskować złe zapachy i pomóc w zwalczaniu szkodników w swoich domach i firmach. Starożytni Chińczycy używali kadzidełek w świątyniach i restauracjach jako sposobu na wzmocnienie doznań klientów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Skąd nabyć urządzenia wchodzące w ramy automatyki budynkowej?
Skąd nabyć urządzenia wchodzące w ramy automatyki budynkowej?
Elementy automatyki budynkowej, z uwagi na newralgiczną rolę, jaką pełnią w tworzeniu sprawnego układu powinny być zawsze najwyższej jakości. Oznacza […]
Jak monitorować poziom tlenu, chorując na bezdech senny?
Jak monitorować poziom tlenu, chorując na bezdech senny?
Z roku na rok wzrasta liczba osób, które chorują na bezdech senny. Charakteryzuje się on tym, że w trakcie snu […]
Kiedy warto zdecydować się na druk cyfrowy?
Kiedy warto zdecydować się na druk cyfrowy?
Dla wielu osób drukowanie książek to prawdziwe wyzwanie, zwłaszcza wówczas, gdy nie chcą lub nie mogą zdecydować się na duży […]
Ostatnie wpisy