Posadzki żywiczne stosowane coraz częściej – dlaczego? Czy warto?
Branża budowlana
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Posadzki żywiczne stosowane coraz częściej – dlaczego? Czy warto?

Posadzki żywiczne są nowoczesnym rozwiązaniem w zakresie wykonywania posadzek. Podłogę przygotowuje się za pomocą żywicy, a następnie poleruje się ją za pomocą specjalnych urządzeń. Dzięki temu powstaje gładka i błyszcząca powierzchnia, która sprawia, że pomieszczenie wygląda elegancko i estetycznie.

Wytrzymałe, ekologiczne i odporne na wilgoć

Posadzki żywiczne to materiał ekologiczny, który jest odporny na wilgoć, nie wymaga specjalnej pielęgnacji, a także charakteryzuje się długą żywotnością. Zastosowanie posadzek żywicznych można przypisać temu, że są one niezwykle wytrzymałe, nie wymagają regularnej konserwacji, a także mają długą żywotność.

Posadzki żywiczne są idealne do stosowania w domach ze zwierzętami lub dziećmi, ponieważ nie wchłaniają wody ani wilgoci, jak robią to podłogi gumowe lub drewniane. Stanowią również doskonałą izolację akustyczną i zmniejszają hałas w pomieszczeniu, w którym zostały zainstalowane.

To się po prostu opłaca!

Jeśli porównamy koszt, który poniesiemy decydując się na posadzki żywiczne z tradycyjnymi materiałami, takimi jak drewno czy płytki ceramiczne, to okaże się, że są one znacznie tańsze.

Dla przykładu: aby pokryć jeden metr kwadratowy powierzchni drewnem (litym) potrzeba około jednego metra sześciennego drewna, a jak doskonale wiemy drewno nie jest tanie; w przypadku płytek ceramicznych nawet nie ma porównania, podłoga wyłożona płytkami to naprawdę duża inwestycja. Decydując się na posadzki żywiczne po prostu oszczędzamy jednocześnie zyskując podłogę z naprawdę wytrzymałem materiałem ochronnym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie podłogi sprawdzą się w obiektach użytku publicznego?
Jakie podłogi sprawdzą się w obiektach użytku publicznego?
Obiekty publiczne, takie jak choćby lokale gastronomiczne, biblioteki, urzędy, szkoły czy szpitale są wyjątkowo intensywnie użytkowane zarówno przez personel, jak […]
Bieżnik bożonarodzeniowy – co to jest i do czego służy?
Bieżnik bożonarodzeniowy – co to jest i do czego służy?
Świąteczne bieżniki to świetny sposób na wprowadzenie do domu świątecznego wystroju. Stanowią one świetny dodatek do Twojego świątecznego stołu lub […]
W jakich sytuacjach warto pomyśleć o wynajmie elektronarzędzi?
W jakich sytuacjach warto pomyśleć o wynajmie elektronarzędzi?
Elektronarzędzia okazują się niezastąpione podczas prac budowlano-remontowych. Wiele osób posiada wybrane modele w prywatnym warsztacie, są jednak i tacy, którzy […]
Ostatnie wpisy