Posadzki żywiczne stosowane coraz częściej – dlaczego? Czy warto?
Branża budowlana
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Posadzki żywiczne stosowane coraz częściej – dlaczego? Czy warto?

Posadzki żywiczne są nowoczesnym rozwiązaniem w zakresie wykonywania posadzek. Podłogę przygotowuje się za pomocą żywicy, a następnie poleruje się ją za pomocą specjalnych urządzeń. Dzięki temu powstaje gładka i błyszcząca powierzchnia, która sprawia, że pomieszczenie wygląda elegancko i estetycznie.

Wytrzymałe, ekologiczne i odporne na wilgoć

Posadzki żywiczne to materiał ekologiczny, który jest odporny na wilgoć, nie wymaga specjalnej pielęgnacji, a także charakteryzuje się długą żywotnością. Zastosowanie posadzek żywicznych można przypisać temu, że są one niezwykle wytrzymałe, nie wymagają regularnej konserwacji, a także mają długą żywotność.

Posadzki żywiczne są idealne do stosowania w domach ze zwierzętami lub dziećmi, ponieważ nie wchłaniają wody ani wilgoci, jak robią to podłogi gumowe lub drewniane. Stanowią również doskonałą izolację akustyczną i zmniejszają hałas w pomieszczeniu, w którym zostały zainstalowane.

To się po prostu opłaca!

Jeśli porównamy koszt, który poniesiemy decydując się na posadzki żywiczne z tradycyjnymi materiałami, takimi jak drewno czy płytki ceramiczne, to okaże się, że są one znacznie tańsze.

Dla przykładu: aby pokryć jeden metr kwadratowy powierzchni drewnem (litym) potrzeba około jednego metra sześciennego drewna, a jak doskonale wiemy drewno nie jest tanie; w przypadku płytek ceramicznych nawet nie ma porównania, podłoga wyłożona płytkami to naprawdę duża inwestycja. Decydując się na posadzki żywiczne po prostu oszczędzamy jednocześnie zyskując podłogę z naprawdę wytrzymałem materiałem ochronnym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakiego typu pojazdy mogą odkupić od nas usługi zajmujące się skupem aut?
Jakiego typu pojazdy mogą odkupić od nas usługi zajmujące się skupem aut?
Sprzedaż samochodu, zwłaszcza takiego, którego stan techniczny nie jest najlepszy to spory problem. Świetną alternatywą dla sprzedaży jest oddanie go […]
Jak bezpiecznie holować samochód?
Jak bezpiecznie holować samochód?
Bezpieczne holowanie samochodu to bardzo ważna czynność na drodze, dlatego warto do niej podejść z należytą powagą. Samochód może przecież […]
Co jest ważne przy organizacji wesela?
Co jest ważne przy organizacji wesela?
Kompleksowa organizacja imprez weselnych Organizacja wesela związana jest z wieloma ważnymi kwestiami, które decydują bezpośrednio o tym czy impreza będzie […]
Ostatnie wpisy