Sztuka krawiectwa to nie tylko proste ściegi służące do połączenia części tkaniny. To także wszelkie techniki, za pomocą których uszyte ubrania lepiej się prezentują i są trwalsze. Podczas tworzenia całkiem nowej sztuki odzieży, nierzadko zachodzi konieczność wzmocnienia bocznych szwów, brzegów kołnierzyka czy kieszeni. Nierzadko ścieg ma charakter wyłącznie dekoracyjny. Sposób takiego przeszycia, które łączy wiele funkcji to stębnowanie.
Jest nic innego, jak przeszycie ściegiem prostym wierzchu tkaniny. Do tego wystarczy maszyna jednofunkcyjna, czyli stebnowka, która powinna być w wyposażeniu każdej pracowni krawieckiej. Urządzenia te mogą występować w dwu rodzajach – jednoigłowa i dwuigłowa. Oba modele różni między innymi postać ściegu po lewej stronie tkaniny. Dwóch igieł używa się między innymi do wykańczania jeansów. Maszyny te pracują głównie w przemyśle odzieżowym, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać ich w domu. Wszystko zależy od tego, jak dużo szyje krawcowa hobbystka.
Profesjonalny sprzęt to istotna sprawa w każdej, nie tylko przemysłowej pracowni. Nowoczesne stębnówki wyposażone są w szereg pożytecznych funkcji, które usprawniają każdą pracę. Obcinanie nici, czy podnoszenie stopki, to raczej standard. Nowoczesne urządzenia to między innymi wysokie obroty, energooszczędny napęd lub automatyczny zliczacz ściegów. Współczesne stębnówki to również ciekłokrystaliczne wyświetlacze, które w każdym momencie informują użytkownika o najważniejszych parametrach.