Jakiego typu rozwiązania, stosuje się do wymuszenia mniejszej prędkości na drodze?
Branża budowlana
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakiego typu rozwiązania, stosuje się do wymuszenia mniejszej prędkości na drodze?

Istnieje szereg rozwiązań, które można zastosować, aby wymusić mniejszą prędkość na drodze, w tym:

Zderzaki prędkości

Zderzaki prędkości są zaprojektowane tak, aby zmniejszyć prędkość pojazdów, gdy przejeżdżają nad nimi. Chociaż są one skuteczne w tym zakresie, mogą również spowodować uszkodzenie pojazdu, jeśli uderzysz w nie zbyt mocno.

Pasy startowe

Garby prędkości to podniesiony odcinek drogi, który może być używany do spowolnienia ruchu, ale jest mniej szkodliwy niż próg prędkości. Czasami są one nazywane „śpiącymi policjantami”, ponieważ wyglądają jak leżący policjanci.

Środki uspokojenia ruchu

Środki uspokojenia ruchu, takie jak szykany i ronda, mogą być stosowane w celu spowolnienia ruchu, czyniąc go bezpieczniejszym dla pieszych i rowerzystów. Tego typu rozwiązanie jest szczególnie skuteczne w dzielnicach mieszkaniowych z wąskimi drogami, gdzie z chodnika lub pobocza korzysta wielu pieszych lub rowerzystów.

Fotoradary

Idea fotoradarów jest prosta. Jeśli dana osoba wie, że prędkość jej pojazdu jest rejestrowana, to będzie jeździć wolniej. Istnieje wiele różnych typów fotoradarów, ale najczęstsze z nich wykorzystują radar do wykrywania pojazdów poruszających się szybciej niż wynosi ograniczenie prędkości. Urządzenia te są zwykle montowane na lampach ulicznych lub innych strukturach wzdłuż drogi.

Osoby zainteresowane zakupem takich środków spowolnienia ruchu na drodze, mogą się udać m.in, na stronę poszczególnego sklepu online https://www.matech.com.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Uniwersalność drewnianych mebli
Uniwersalność drewnianych mebli
Wybierając meble do domu lub mieszkania warto wziąć pod uwagę nie tylko ich wygląd, ale także jakość wykonania. Jest to […]
Kto może chodzić o balkoniku rehabilitacyjnym?
Kto może chodzić o balkoniku rehabilitacyjnym?
Kiedy jesteś gotowy, aby zacząć chodzić lub ćwiczyć, możesz mieć możliwość skorzystania z balkonika rehabilitacyjnego. Balkonik rehabilitacyjny to bezpieczne miejsce, […]
Scrapbooking – co to jest?
Scrapbooking – co to jest?
Scrapbooking to dosyć popularna w ostatnich latach sztuka ręcznego zdobienia kartek, pudełek i albumów. Osoby, które mają spore doświadczenie w […]
Ostatnie wpisy