Jak wygląda obróbka metali metodą CNC?
Technologie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak wygląda obróbka metali metodą CNC?

Obróbka metali CNC to rodzaj procesu obróbki sterowanego numerycznie (CNC), który wykorzystuje projektowanie wspomagane komputerowo (CAD) do sterowania narzędziem skrawającym. Ten rodzaj obróbki jest często stosowany przy tworzeniu części lub elementów na dużą skalę i może być stosowany zarówno do materiałów plastikowych, jak i metalowych.

W obróbce CNC, obrabiarka prowadzona przez dane CAD wykonuje cięcia na obrabianym przedmiocie z bardzo dużą precyzją. Maszyna tnie również szybciej niż obróbka ręczna, co może pomóc w obniżeniu kosztów produkcji.

Proces obróbki metali CNC

Pierwszym krokiem w procesie obróbki metali CNC jest stworzenie modelu 3D produkowanej części przy użyciu oprogramowania CAD. Następnie należy wybrać rodzaj materiału, który zostanie użyty do stworzenia części, a także jej rozmiar, kształt i wymiary. Po podjęciu decyzji o tych czynnikach, można zaprogramować maszynę CNC za pomocą określonych poleceń, które mówią o tym, jak głębokie musi być każde cięcie w obrabianym przedmiocie, gdzie każde cięcie musi być wykonane i ile materiału musi być usunięte z każdego cięcia.

Następnie maszyna CNC przejmuje kontrolę i zaczyna frezować część. Proces ten jest powtarzany do momentu wykonania wszystkich niezbędnych cięć, w wyniku czego powstaje gotowa część, która spełnia wszystkie specyfikacje określone w modelu CAD. Możesz w ten sposób wykonać stemple i matryce. Można również wykonać bardziej skomplikowane części, takie jak koła zębate i wały.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zadbać o świeżość warzyw i owoców?
Jak zadbać o świeżość warzyw i owoców?
Ważne jest, aby dbać o świeżość warzyw i owoców, ponieważ są one bogate w witaminy, minerały i błonnik. Warzywa i […]
Korekta kształtu zębów – czy jest to w ogóle możliwe?
Korekta kształtu zębów – czy jest to w ogóle możliwe?
Piękny uśmiech to marzenie praktycznie każdej osoby. Niestety nie każdego natura obdarowała zdrowymi zębami o idealnym kształcie. Istnieją jednak skuteczne […]
W jakich sytuacjach konieczne jest odholowanie pojazdu?
W jakich sytuacjach konieczne jest odholowanie pojazdu?
Zdarzają się czasem podczas podróżowania samochodem takie nieprzyjemne sytuacje, kiedy nasz pojazd mechaniczny zaczyna odmawiać posłuszeństwa wskutek awarii. Często ten […]
Ostatnie wpisy